یارانه اجاره بهای مسکن تصویب نشده است/ طرح مسکن اجتماعی در مرحله بررسی

یارانه اجاره بهای مسکن تصویب نشده است/ طرح مسکن اجتماعی در مرحله بررسی

http://www.bananews.ir/وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: جزئیات برنامه مسکن اجتماعی از جمله پرداخت ماهانه ۶۵۰‌ هزار تومان به عنوان بن اجاره به سرپرستان خانوارهای دهک یک و دو هنوز نهایی نشده است و در صورت نهایی شدن هر طرح و برنامه ای اطلاع رسانی خواهد شد.
به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)،وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: جزئیات برنامه مسکن اجتماعی از جمله پرداخت ماهانه ۶۵۰‌ هزار تومان به عنوان بن اجاره به سرپرستان خانوارهای دهک یک و دو هنوز نهایی نشده است و در صورت نهایی شدن هر طرح و برنامه ای از طریق مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی این وزارتخانه به اطلاع عموم مردم خواهد رسید.

در حال حاضر طرح جامع مسکن و به ویژه مسکن اجتماعی در کمیته های کارشناسی بررسی می‌شود و هنوز این طرح‌ها نهایی نشده است و پیش نویس‌هایی که در این زمینه به مراکز واجد شرایط برای اعلام نظر و بررسی ارسال شده است جنبه اجرایی و مصوب شده ندارد.

به اطلاع عموم مردم می‌رساند مطالب بیان شده توسط افراد با سمت‌های مختلف هنوز جنبه اجرایی و مصوب پیدا نکرده است و تاکید می‌شود در صورت تصویب و نهایی شدن هر طرحی در زمینه مسکن از طریق مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه وشهرسازی به اطلاع عموم خواهد رسید.

پیش از این اعلام شده بود که «دولت در نظر دارد در مسکن اجتماعی ۶۰ ‌درصد اجاره‌بها را به‌ صورت یارانه (بن اجاره) پرداخت کند. این پرداخت از طریق سپرده‌گذاری هزار و۵۰۰ میلیارد ‌تومان در بانک‌ها با نرخ ۲۳ ‌درصدی است تا به این ترتیب سالانه ۳۴۰ میلیارد ‌تومان سود عاید دولت شود.»

 

مهر

    نظرات