قیمت آپارتمان نوساز در تهران حداقل متری ۳ میلیون تومان/ نرخ آپارتمان‌های نوساز

قیمت آپارتمان نوساز در تهران حداقل متری ۳ میلیون تومان/ نرخ آپارتمان‌های نوساز

http://www.bananews.ir/گرانی مسکن در سال‌های گذشته موجب شده که در اغلب نقاط تهران، آپارتمان نوساز حداقل با نرخ ۳ میلیون تومان در هرمترمربع تعیین شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)،در ماه گذشته بازار مسکن رونق بیشتری پیدا کرده و تعداد مراجعه به این بازار افزایش یافته است؛ این در حالی است که در سال گذشته متولیان این بازار با رکود روبرو بودند و خرید و فروش آپارتمان با افت زیادی مواجه شده بود.

براین اساس، با رونق خرید و فروش واحدهای مسکونی، ساخت و ساز آپارتمان هم افزایش بیشتری پیدا می‌کند که در نهایت به نفع تقاضا در شهرهای بزرگ است و می‌تواند پاسخگوی تعداد مشتریان باشد اما قیمت‌ها هنوز هم با توان اقتصادی خانوارها فاصله زیادی دارد.

 

نگاهی به آگهی‌های مسکن نشان می‌دهد که اغلب آپارتمان‌های نوساز در شهر تهران کمتر از ۳ میلیون تومان در هرمترمربع تعیین نمی‌شود. در واقع گرانی بازار مسکن در چندسال اخیر موجب شده که واحدهای نوساز به دلیل نو بودن و شرایط وام بهتری که دارند، با قیمت‌های بیشتری به فروش برسند و البته متقاضیان بیشتری هم برای این واحدها وجود داشته باشد بنابراین در اغلب نقاط تهران، آپارتمان نوساز با نرخ حدود ۳ میلیون تومان در هرمتر مربع تعیین می‌شود.

اما سقف تعیین شده برای واحدهای نوساز چندان مشخص نیست زیرا براساس شرایط هرواحد و محله، این قیمت‌ها می تواند تفاوت زیادی داشته باشد اما در بخش متوسط شهر، این نرخ‌ها تا حداکثر ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تعیین می‌شود که بسیار بالاتر از قدرت خرید متقاضیان این قشر است.

نرخ واحدهای نوساز در برخی از محله های تهران

براساس گزارش میدانی خبرنگار مهر، یک آپارتمان ۴۵ متری و نوساز در پیروزی دهم فروردین با قیمت ۱۵۳ میلیون تومان به فروش می رسد و در فلاح ابوذر واحدی ۴۱ متری و نوساز با شریاط ۲۴ میلیون تومان نقد، ۴۵ میلیون تومان وام و ۳۰ میلیون تومان رهن فروخته می شود.

در وحدت اسلامی روبروی فرهنگ آپارتمانی به مساحت ۴۵ مترمربع با آسانسور و پارکینگ و تحویل سه ماه متری ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان قیمت گذاشته شده است و در قصرالدشت دامپزشکی واحدی ۴۳ متری باپارکینگ و انباری و آسانسور ۱۶۶ میلیون تومان فروخته می شود.

در مهرآباد جنوبی واحدی ۴۵ متری با آسانسور و پارکینگ ۱۵۰ میلیون تومان قیمت گذاشته شده است و در پیروزی پرستار جنوبی واحدی با متراژ ۴۴ مترمربع متری ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

در گلبرگ غربی واحدی ۴۵ متری طبقه سوم با انباری متری ۴ میلیون تومان قیمت گذاری شده است و در گلبرگ غربی ۱۴ متری لشگر واحدی ۴۱ متری با انباری متری ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

واحدی ۴۶ متری در گلبرگ غربی هم متری ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است و در کاشانی بلوار تعاون هم واحدی ۵۰ متری با پارکینگ و انباری متری ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

در تهرانپارس ابتدای خیابان استخر هم واحدی ۵۰ متری با پارکینگ و انباری ۲۰۵ میلیون تومان قیمت گذاری شده است و در دامپزشکی یادگار هم وا حدی ۴۹ متری با انباری متری ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به فروش می رسد.

آپارتمانی ۴۷ متری در وحدت اسلامی با پارکینگ و انباری هم ۱۴۰ میلیون تومان فروخته می شود و در نبرد شمالی آپارتمانی ۵۰ متری با انباری ۲۰۰ میلیون تومان قیمت گذاری شده است.

 

مهر

    نظرات