نگاهی به آخرین وضعیت مسکن مهر پرند

نگاهی به آخرین وضعیت مسکن مهر پرند

http://www.bananews.ir/ساخت ۹۵ هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید پرند در نظر گرفته شده که تاکنون بیش از ۲۵ هزار واحد تحویل متقاضیان شده و حدود ۳۳ هزار واحد توسط سه شرکت انبوه‌ساز در حال ساخت است که تا پایان امسال متعهد به تحویل این واحدها هستند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)،شهر جدید پرند در ۳۳ کیلومتری جنوب‌غربی شهر تهران و در مسیر آزادراه تهران - ساوه واقع شده که شامل هفت فاز مسکونی است.

فازهای صفر،‌ یک،‌ دو و سه شخصی‌ساز هستند و پیش از ساخت واحدهای مسکن مهر در این شهر ساخته شده‌اند اما فاز چهار، پنج و شش از جمله اراضی مسکن مهر این شهر هستند که از سال ۸۶ فعالیت ساخت و سازشان آغاز شده است.

در هر فاز از این شهر انبوه‌سازان متعددی مشغول به ساخت و ساز هستند که شرکتی خارجی که ساخت ۱۲ هزار و ۹۰۰ واحد مسکن مهر در فاز پنج را برعهده داشت از جمله معروف‌ترین پروژه‌های این شهر شده است.

فاز چهار شهر جدید پرند شامل ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی در حال ساخت است که تعدادی از این واحدها تحویل داده شده و تعداد دیگری در حال ساخت است و باقی‌مانده در انتظار تامین خدمات زیربنایی هستند.

در جنوب فاز چهار شهر جدید پرند حدود ۴۱۰۰ واحد مسکن مهر دیگر نیز در حال ساخت است.

تحویل تمام واحدهای مسکن مهر پرند تا آذر ۹۳
به گفته باران هاشم‌زهی، مدیر عامل شرکت عمران شهر پرند با سه پیمانکار بزرگ مسکن ‌مهر برای تعیین زمان تحویل واحدها توافق شده و براساس تفاهم نامه‌ای که با شرکت‌های کیسون، هسا و کوزو منعقد شده قرار است شرکت کیسون تا پایان آذرماه ۹۳، شرکت هسا تا پایان آبان ۹۳ و شرکت کوزو هم تا پایان اردیبهشت ۹۳ واحدهایشان را تحویل ‌دهند.

طبق آنچه وی اعلام کرده از حدود ۹۵ هزار مسکن مهر تعریف شده در پرند تاکنون بیش از ۲۵ هزار واحد تحویل متقاضیان شده و حدود ۷۰ هزار واحد در حال ساخت و تکمیل است که ۳۳ هزار واحد از این ۷۰ هزار واحد توسط شرکت‌های کیسون، هسا و کوزو در حال ساخت است و حدود ۱۶۰۰۰ واحد توسط تعاونی‌ها ساخته می‌شود.

همچنین به گفته مدیر عامل شرکت عمران شهر پرند در تفاهم صورت گرفته با پیمانکاران مسکن مهر، هیچ‌گونه اضافه پرداختی یا مواردی فراتر از متن تفاهم‌نامه‌های سه جانبه مصوب و بخشنامه وزارت راه و شهرسازی از طرف سازنده‌ها مطرح نشده و قیمت تمام شده این واحدها نیز طبق تفاهم‌نامه، قراردادهای آماده‌سازی، محوطه‌سازی و دستورالعمل وزارت راه و شهرسازی محاسبه و تعدیل می‌شود.

طبق وعده مسئولان وزارت مسکن نهایتا قرار است به طور کلی پرونده پروژه‌های مسکن مهر تا پایان سال ۹۴ بسته شود.

اما هنوز مالکان واحدهای مسکن مهر پرند با مشکلات زیربنایی برای زندگی در این شهر روبرو هستند و باید علاوه بر تحمل دوری راه و پرداخت اقساط و هزینه زندگی، هزینه‌هایی همچون سرویس مدرسه فرزندان و رفت و‌ آمد را به سبد هزینه‌های جاری زندگی‌شان اضافه کنند چون مدارس ساخته شده در فازهای مختلف به گونه‌ای جانمایی شده که مدارس فعال در فازهای غیر مسکونی دایر هستند و دانش‌آموزان باید با سرویس یا همراه اولیاء خود به مدرسه بروند.

 

مهر

    نظرات