برج‌سازی دربوستان مادر شبانه‌روزی شد

برج‌سازی دربوستان مادر شبانه‌روزی شد

http://www.bananews.ir/اعضای شورای شهر تهران درجلسه غیرعلنی خود نسبت به شبانه‌روزی شدن فعالیت ساخت‌وساز در بوستان مادر به شهردار تهران تذکر داده و خواستار سیاست‌های حمایتی برای نگهداری از باغات تهران شدند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irروز گذشته پروژه بوستان مادر برای چندمین بار موضوع تذکر اعضای شورا را به شهردار تهران بود. محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی خطاب به شهردار تهران که در این جلسه حاضر بود از بی‌توجهی برخی از مسوولان به مصوبات و قوانین شورا انتقاد کرد و گفت: این نادیده گرفتن‌ها سبب شده امروزه بسیاری از باغات در ورطه نابودی باشند.
وی با اشاره به موضوع بوستان مادر در منطقه ۵ افزود:در بازدید‌هایی که از این زمین داشتیم، شهرداری عنوان کرد ریشه این زمین باغ نبوده و امروزه چون سرانه‌های فضای سبز در این منطقه بیشتر از استاندارد است آن را تغییر پهنه داده‌اند.
سالاری ادامه داد: وقتی بارها درخصوص پهنه این زمین که جزو فضای سبز است، تذکر داده می‌شود و آن وقت به جای توقف کار روزانه آن را شبانه‌روزی می‌کنند چه انتظاری می‌توان داشت. متاسفانه شرکت‌ها و سازمان‌های سرمایه‌گذار هم در این مورد مظلوم واقع می‌شوند، چراکه آنها از شهرداری طلب دارند و شهرداری در ازای طلبشان این زمین‌ها را به آنها واگذار می‌کند. او اضافه کرد: بخش اسفناک قضیه آنجاست که ساخت‌و‌ساز در چنین زمینی بدون مجوز و پروانه در حال اجرا است، حال آنکه یک شهروند بدون داشتن مجوز و پروانه مجاز به ساخت زمین ۲۰۰ متری خود نیست. محمد حقانی، رئیس کمیته محیط‌زیست شورا نیز در این جلسه گفت: مدارک جدیدی در دست است که نشان می‌دهد زمین بوستان مادر در منطقه ۵ از ابتدا در پهنه فضای سبز بوده و به‌رغم تذکرات پی‌در‌پی ساخت‌و‌ساز در آن متوقف که نشده هیچ، فعالیت‌ها شبانه‌روزی هم شده است. رئیس شورای اسلامی شهر تهران هم با بیان اینکه افرادی که در تهران مبادرت به حفظ و نگهداری باغات می‌کنند نیاز به حمایت دارند، گفت: ما نیاز به یک سند حمایتی داریم تا مردم تشویق به نگهداری باغات بشوند نه تخریب آن.

 

دنیای اقتصاد

    نظرات