وجود بیش از ۳ میلیون واحد مسکن روستایی غیر مقاوم در ایران

وجود بیش از ۳ میلیون واحد مسکن روستایی غیر مقاوم در ایران

http://www.bananews.ir/معاون امور بازسازی ومسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: سه میلیون و ۲۷۰ هزار واحد مسکن روستایی در کشور غیر مقاوم است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irعزیزالله مهدیان  در آذربایجان شرقی با اشاره به وجود پنج میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی در کشور گفت: تعریف ما از واحد غیر مقاوم واحدی است که سازه ندارد.

وی گفت: عموما واحد هایی که در طول ۱۰ سال گذشته در سطح کشور در روستا ها ساخته شده اند دارای مقاومت مناسبی در برابر خطرات احتمالی هستند.

او ادامه داد: تا به امروز یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکن روستایی در روستا های بیش از ۲۰ نفر خانوار مقاوم سازی شده است و هر ساله ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی به طور متوسط مقاوم سازی می شود.

مهدیان اظهار کرد: استان های خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و فارس از جمله استان های آسیب پذیر محسوب می شوند چرا که تعداد جمعیت و تعداد روستا ها در این استان ها زیاد است و این باعث شده است که این استان ها تعداد بیشتر واحد های مسکونی روستایی غیر مقاوم را به خود اختصاص دهند.

وی گفت: استان های اصفهان، قم و تهران دارای کمترین واحد های مسکونی غیر مقاوم هستند.

وی اظهار کرد: هر ساله ۵۰ هزار واحد مسکونی در مقابل حوادث طبیعی درچار خسارت می شود که در طول هشت سال گذشته ۳۳۰ هزار واحد مسکن روستایی پس از حادثه، بازسازی و مقاوم سازی شده است.

معاون امور بازسازی ومسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از فعالیت ۱۴ هزار متخصص مهندس مربوطه در امر نظارت بر ساخت و سازهای بنیاد مسکن خبر داد و گفت: این افراد زیر مجموعه نظام مهندسی هستند و به روند ساخت و ساز به طور دقیق نظارت دارند.

 

ایسنا

    نظرات