بررسی راهکارهای ایجاد صندوق پس‌انداز مسکن روستایی

بررسی راهکارهای ایجاد صندوق پس‌انداز مسکن روستایی

http://www.bananews.ir/وزیر راه و شهرسازی از اعضای جلسه شورای هماهنگی مسکن این وزارتخانه درخواست کرد راهکارهای ایجاد صندوق پس‌انداز مسکن روستایی را مورد بحث و بررسی قرار دهند.

به گزارش بنانیوز ، عباس آخوندی در پنجمین جلسه شورای هماهنگی مسکن این وزارتخانه به لزوم ایجاد نوعی صندوق پس‌انداز مسکن روستایی اشاره کرد و گفت: باتوجه به چشم انداز اعطای تسهیلات از سوی بانکها باید به ایجاد چنین صندوق‌هایی فکر کرد.

وی با بیان اینکه همواره اندیشه ایجاد صندوق پس‌انداز مسکن روستایی تا جایی پیش رفته و بعد از آن متوقف شده است، اظهار کرد: دولت‌ها در زمان پولداری خود رفتاری می‌کنند که پس از آن نمی‌توان انتظار بازگشت به رویه عادی در شرایط بی‌پولی را داشت. چنین روندی باعث تندروی و کُندروی‌های شدید در ساخت واحدهای مسکونی روستایی می‌شود.

کسری ۶۰۰ هزار واحدی مسکن روستایی

بنابراین گزارش، رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز در پنجمین جلسه شورای هماهنگی مسکن با اعلام اینکه درحال حاضر با کسری ۶۰۰ هزار واحدی مسکن روستایی مواجه هستیم، گفت: بر اساس ارزیابی های سال ۹۲ معادل ۶۵٫۴ درصد واحدهای مسکونی روستایی از نظر سازه بی‌دوام هستند.

 

علیرضا تابش در ادامه با اشاره به اینکه طبق برنامه بهسازی یک میلیون و ۹۵۷ هزار واحد مسکونی به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی واگذار شده بود، اظهار کرد: تاکنون برای یک میلیون و ۶۲۱ هزار واحد عقد قرارداد شده و از این تعداد یک میلیون و ۴۱۵ هزار واحد به اتمام رسیده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تصریح کرد: از سال ۸۴ تا کنون بازسازی بیش از ۳۰۰ هزار واحد مسکونی نیز توسط این نهاد انجام شده است.

بر اساس این گزارش، بررسی تازه‌ترین وضعیت فروش اقساطی و افتتاح واحدهای مسکونی مهر، دستور دیگر جلسه امروز شورای هماهنگی مسکن به ریاست وزیر راه و شهرسازی بود که معاون امور مسکن و ساختمان این وزارتخانه ، خواستار همکاری تنگاتنگ همه بخش‌ها برای رفع مشکلات موجود شد.

    نظرات