فاز دوم و سوم کم نظیرترین کارخانه تولید آجر کشور افتتاح می شود

فاز دوم و سوم کم نظیرترین کارخانه تولید آجر کشور افتتاح می شود

http://www.bananews.ir/رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ورامین از افتتاح فاز دوم و سوم کم نظیرترین کارخانه تولید آجر کشور در هفته دولت خبر داد و گفت: این کارخانه توسط بخش خصوصی راه اندازی شده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irحسن میرزایی با اشاره به قابلیت ها و ظرفیت های موجود در صنعت آجر شهرستان ورامین اظهار داشت: خوشبختانه شهرستان ورامین در زمینه تولید آجر در کشور صاحب نام بوده و توانسته علاوه بر تأمین نیازهای داخل، بخشی از تولیدات خود را به خارج از کشور صادر کند.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت ورامین افزود: طی سال های گذشته فعالان بخش خصوصی با حضور در لکه صنعتی خیرآباد ورامین، سرمایه گذاری خوبی را در زمینه تولید آجر انجام داده اند و توانسته اند میزان تولیدات آجر نما در ورامین را به شکل محسوسی افزایش دهند.

وی ادامه داد: هم اکنون بیش از ۱۸ واحد صنعتی با تجهیزات و امکانات مختلف، در شهرستان ورامین مشغول به تولید آجر نما هستند که این میزان در مقایسه با شهرهای مختلف کشور یک آمار قابل توجه و خوشحال کننده است.

میرزایی اضافه کرد: طی سال های گذشته، افراد بیشتری جذب صنعت آجر شهرستان ورامین شدند به طوری که هم اکنون بیش از ۱۶۲ نفر در این عرصه مشغول هستند که با افتتاح فاز دو م وسوم کارخانه آجر محک این تعداد از ۲۰۰ نفر تجاوز خواهد کرد.

این مسئول اضافه کرد: همزمان با هفته دولت و با حضور مسئولان شهرستانی و جمعی از فعالان اقتصادی، فاز دوم و سوم کارخانه آجر محک ورامین به بهره برداری می رسد که این دو فاز میزان تولیدات آجرهای نمای ورامین را افزایش خواهد داد.

وی عنوان کرد: این کارخانه با حمایت و پشتیبانی بخش خصوصی راه اندازی و در مدار تولید قرار گرفته و با استفاده از تجهیزات به روز اروپایی و تکیه بر توان داخلی، نوید بخش آینده ای روشن برای صنعت آجر شهرستان است.

گفتنی است شهرستان ورامین با تولید ۷۰ نوع آجر تزیئنی و ساختمانی در ۱۸ کارخانه و صادرات به کشورهای اروپایی و آسیایی، به عنوان قطب تولید آجر در استان تهران محسوب می شود.

 

مهر

    نظرات