نقدینگی سرگردان منجر به ایجاد رکود در بازار مسکن می‌شود

نقدینگی سرگردان منجر به ایجاد رکود در بازار مسکن می‌شود

http://www.bananews.ir/با توجه به اینکه نقدینگی سرگردان منجر به ایجاد رکود در بازار مسکن می‌شود در شرایط فعلی نقدینگی باعث افزایش چند برابری قیمت‌ها و رکود در بازار شده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irمحمد فیروزی افزود: با توجه به وضعیت تورم در اقتصاد و افزایش کاذب قیمت مسکن در سال‌های گذشته وضعیت فعلی مسکن در حال رکود است و فروشنده و خریدار رغبتی به خرید و فروش ندارد.

نماینده مردم نطنز/ قمصر اظهار داشت: با تعادل بخشی بین عرضه و تقاضا قیمت‌ها معتدل و منطقی ارائه خواهد شد.
عضو کمیسیون عمران مجلس خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه پول در بخش تولید به کار گرفته نمی‌شود، نقدینگی سرگردان در بازار، سرمایه‌های کاذبی را فراهم خواهد کرد.

وی تصریح کرد:‌سودجویان همیشه به دنبال سرمایه‌گذاری‌هایی هستند که کمترین زمان و بیشترین سوددهی را داشته باشد.

فیروزی با اظهار امیدواری در راستای رسیدن به یک ثبات حقیقی و منطقی در حوزه مسکن گفت: سازندگان و عرضه‌گنندگان مسکن باید بتوانند به سود واقعی و منطقی خود برسند و متقاضی هم قدرت خرید داشته باشد و درحالی که افزایش کاذب قیمت‌ها، قدرت خرید کاهش می دهد.

وی با بیان اینکه متقاضی قدرت خرید خانه ندارد تصریح کرد: ما در بخش مسکن دچار یک قیمت کاذب هستیم که امیدواریم با مدیریت دولت و ادامه روند مسکن مهر در دوره‌های قبل مشکلات برطرف و حوزه‌ مسکن با طرح‌های جدید ساماندهی شود.

فیروزی اذعان داشت: سرمایه‌گذاران بخش مسکن و بسیاری از پیمانکاران ساختمانی که مساکنی را در دست بهره‌برداری دارند منتظر فرصتی کاذب برای فروش هستند که این گونه عوامل در ایجاد رکود در بازار متاسفانه تاثیرگذار بوده است.

عضو کمیسیون عمران تاکید کرد: وجود نقدینگی در بازار مسکن باعث شده با افزایش کاذب قیمت‌ها مواجه شویم.

ارائه تسهیلات با توجه به شاخصه‌های شهری و روستایی نماینده مردم نطنز / قمصر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارائه تسهیلات در بانکهای دولتی براساس یکسان‌سازی است در روستا ها و کلان شهرها افزود: با امکان‌سنجی در روستاها و شهرها میزان ارائه تسهیلات باید مطابق با شاخصه‌های شهری باشد تا حداقل بتوان ۵۰ الی ۶۰ درصد هزینه‌ها را تامین کرد.

فیروزی اظهار داشت: ارائه تسهیلات دولتی تاثیر چندانی در خانه‌دار شدن ندارد و در ارائه تسهیلات باید به حداقل افزایش قیمت‌ها و جبران هزینه‌ها توجه کرد تا حداقل بخشی از هزینه‌ها توسط تسهیلات تامین شود.

 

باشگاه خبرنگاران 

    نظرات