ضرورت تعیین قیمت گاز برای افزایش سرمایه‌گذاری در پتروشیمی

ضرورت تعیین قیمت گاز برای افزایش سرمایه‌گذاری در پتروشیمی

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران گفت: سرمایه گذاران در صنعت پتروشیمی خواستار تعیین قیمت گاز و چگونگی تغییر قیمت آن در درازمدت هستند و با تعیین این میزان، سرمایه گذاری در طرحهای پتروشیمی افزایش می یابد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،عباس شعری مقدم در واکنش به برخی نگرانی‌ها مبنی بر سرمایه گذاری نکردن در طرح‌های پتروشیمی، تصریح کرد: در همین مقطع زمانی و با وجود تحریم‌ها، سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی بسیاری برای مشارکت در طرحهای پتروشیمی ابراز تمایل کرده اند که البته در صورت کنار رفتن تحریمها، بر تقاضاها افزوده می شود.

وی با بیان این که توسعه صنعت پتروشیمی با هیچ مشکلی مواجه نخواهد شد، گفت: سرمایه گذاران خواستار تعیین قیمت گاز و چگونگی تغییر قیمت آن در درازمدت هستند که امیدواریم با تعیین این میزان، سرمایه گذاری در طرح‌های پتروشیمی آسان شود.

شعری مقدم با اشاره به نظامنامه بین المللی "ریچ" که از سوی اتحادیه اروپا وضع شده است، ادامه داد: اتحادیه اروپا حداقل الزاماتی را برای واردات محصولات شیمیایی وضع کرده است و کشورهای صادرکننده این محصولات به اتحادیه، ملزم به دریافت گواهینامه های لازم هستند.

وی اظهار کرد: در این زمینه، شرکتهای خصوصی می توانند خود برای دریافت مجوز اقدام کرده و یا از طریق شرکت ملی صنایع پتروشیمی و با برند این شرکت، محصولات شیمیایی خود را صادر کنند.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران با اشاره به ۶٠ میلیون تن ظرفیت فعلی تولید محصولات پتروشیمی گفت: هم اکنون تنها از ۴٠ میلیون تن ظرفیت استفاده می شود و لازم است با برنامه ریزی و تامین خوراک، امکان استفاده از ظرفیتهای خالی فراهم شود.

شعری مقدم با تاکید بر این که بی تردید، بهبود روابط ایران در سطح بین المللی و جذب سرمایه گذاریهای بیشتر، به ترسیم آینده‌ای درخشان‌تر برای صنعت پتروشیمی منجر می شود، ابراز امیدواری کرد مذاکرات ژنو موفقیت آمیز باشد.

 

ایسنا

    نظرات