پاییز امسال بازار مسکن شاهد خروج از رکود است

پاییز امسال بازار مسکن شاهد خروج از رکود است

http://www.bananews.ir/عقبایی گفت: پاییز امسال مسیر خروج از رکود برای بازار مسکن فراهم می‌شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،حسام‌ عقبایی رئیس اتحادیه املاک تهران با بیان اینکه ما در تابستان سال ۹۳ شاهد تفاوت قیمتها در اجاره بها بودیم گفت: تابستان امسال به آرامی سپری شد و پاییز نیز به دلیل کاهش نقل و انتقالات میزان قیمت اجاره بها کاهش می‌یابد.

وی در ادامه افزود: این فصل به دلیل کاهش حجم معاملات اجاره قیمتها نیز تا حدودی با کاهش روبرو می‌شوند.

رئیس اتحادیه املاک تهران در ادامه اظهار داشت: میزان حجم قراردادهای اجاره با کاهش نسبی همراه خواهد بود و مالکان نیز به دلیل کمبود مستاجر تخریب‌های بیشتری را در میزان اجاره می‌دهند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در پاییز شاهد افزایش حجم معاملات خرید و فروش مسکن خواهیم بود گفت: در این فصل میزان خرید و فروش نسبت به سایر ماهها با افزایش نسبی روبرو است.

عقبایی با اشاره به اینکه در شهریور ماه امسال ما شاهد دوبرابر شدن حجم معاملات مسکن بودیم گفت: در شهریور ماه سال ۹۲ حجم معاملات مباین نامه‌ها در استان تهران ۹ هزارو ۹۰۳ قرارداد بود در حالی که در شهریور ماه امسال میزان قراردادها به ۱۶ هزار و ۹۴۶ مورد رسید.

وی در ادامه توضیح داد: در کشور نیز حجم معاملات مباین نامه‌ها در شهریور ماه امسال افزایش نسبی داشته به گونه‌ای که سال ۹۲ شاهد ۸۶ هزار و ۶۳۳ قرارداد بودیم درحالی که امسال میزان قرار دادها به ۱۰۷ هزار و ۵۰۱ قرار داد رسید.

رئیس اتحادیه املاک استان تهران در ادامه خاطر نشان کرد: پاییز امسال مسیر خروج از رکود در بازار مسکن فراهم می‌شود و رونق به این بازار بازمی‌گردد.

 

باشگاه خبرنگاران

    نظرات