وزارت خانه‌های نفت و نیرو مکلف به تامین خدمات زیربنایی واحدهای مسکن مهر

وزارت خانه‌های نفت و نیرو مکلف به تامین خدمات زیربنایی واحدهای مسکن مهر

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند تاکید کرد:‌ وزارت نیرو و نفت براساس تکلیف قانونی خود باید به تعهداتشان در زمینه تامین آب و برق واحدهای مسکن مهر عمل کنند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،باران هاشم زهی درباره کمبود اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومانی برای تامین برق واحدهای مسکن مهر که از سوی مدیر عامل برق منطقه‌ای تهران مطرح شده است، اظهار کرد: در این زمینه هر کس تکلیف قانونی خود را دارد که براساس آن باید به تعهداتش عمل کند.

 

وی افزود: وزارت راه و شهرسازی فقط زمین را در اختیار گذاشته و ما داور بین پیش فروشنده که شرکت‌ها و پیش خریداران که مردم هستند، هستیم.

هاشم زهی با بیان این‌که ما مسائل و مشکلات را داوری و حل و فصل می کنیم، تصریح کرد:‌براساس تکلیف قانونی‌ که وجود دارد بحث تامین آب و برق واحدهای مسکن مهر با وزارت نیرو است که ما هم در این زمینه دخالتی نداریم.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند با اشاره به این‌که واحدها در شهر جدید پرند ساخته شده‌اند و اکثرا تکمیل هستند، ادامه داد: در مرحله‌ای هستیم که وزارت نیرو و نفت باید به تعهداتشان عمل کنند و جوابگوی مردم باشند.

وی خاطرنشان کرد:‌۴۵ هزار واحد در این شهر تکمیل شده‌اند که برای اقساط به بانک معرفی شده و بخشی هم مردم در آن‌ها ساکن هستند و تعداد باقیمانده هم فروش اقساطی‌شان انجام شده و دستگاه‌های متولی باید تامین آب و برق آن ها را بر عهده بگیرند.

فازهای صفر،‌ یک،‌ دو و سه شهر پرند شخصی‌ساز هستند و پیش از ساخت واحدهای مسکن مهر در این شهر ساخته شده‌اند اما فاز چهار، پنج و شش از جمله اراضی مسکن مهر این شهر هستند که از سال ۱۳۸۶ فعالیت ساخت و سازشان آغاز شده و از ۹۵ هزار واحد مسکن مهر در نظر گرفته شده در شهر جدید پرند تاکنون بیش از ۲۵ هزار واحد به متقاضیان تحویل داده شده و حدود ۳۳ هزار واحد تا پایان سال باید تحویل داده شود. همچنین حدود ۱۶ هزار واحد مسکن مهر توسط تعاونی‌ها ساخته می‌شود.

 

ایسنا

    نظرات