تندیس نخستین جشنواره رسانه و محیط زیست رونمایی شد

تهران - مراسم رونمایی از تندیس نخستین جشنواره رسانه و محیط زیست و همچنین افتتاح سایت سازمان حفاظت محیط زیست امروز با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.به گزارش روز دوشنبه ایرنا ، تندیس زرین نخستین جشنواره رسانه و محیط زیست شامل انسان و کبوتر است که کبوتر در این تندیس نماد پیام و اطلاع رسانی و انسان نیز نماد عنصر و محور توسعه محیط زیست به شمار می آید که توسط استاد طاهر شیخ الحکمایی استاد دانشکده هنر های زیبای دانشگاه تهران طراحی شده است .
محمد جواد محمدی زاده رییس سازمان حفاظت محیط زیست در آیین رونمایی از تندیس جشنواره رسانه و محیط زیست گفت‌: دو هزار و ۱۶۰ اثر به دبیر خانه این جشنواره رسیده که نشان دهنده استقبال رسانه ها از این جشنواره با موضوع محیط زیست است .
وی گفت ‌: استان ها بیشترین میزان استقبال از این جشنواره را داشته اند و در این جشنواره بیش از ۴۲ استاد مجرب به عنوان داور ، در نظر گرفته شده است.
نخستین جشنواره رسانه و محیط زیست ، آذر ماه امسال برگزار می شود.
امروز همچنین سایت سازمان حفاظت محیط زیست نیز پس از ۱۲ سال تغییر یافت و امروز افتتاح شد .
بر اساس این گزارش ،‌بخش کودک و نوجوان ، بخش ارسال اخبار برای گروه های خاص از جمله ویژگی های این سایت است .
محمدی زاده رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت ‌:‌ موضوع اطلاع رسانی یک ضرورت در این سازمان است که پیش تر فاقد این امر بود.
وی گفت : سایت جدید سازمان حفاظت محیط زیست سایتی است که این سازمان را پاسخگوی سوالات زیست محیطی برای کشور می کند .
رحمتی نژاد مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات محیط زیست هم در این آیین گفت :‌ کار مطالعاتی برای راه اندازی سایت جدید سازمان حفاظت محیط زیست به مدت ۱۰ ماه به طول انجامید و طی این مدت سایت های محیط زیست ۱۷ کشور دنیا را نیز بررسی کرده ایم .
وی گفت ‌: اطلاعات تمام استان ها در این سایت وجود دارد و مخاطب نیز از هر گونه جستجوی متفرقه در این سایت بی نیاز می شود .

    نظرات