متقاضیان خرید مسکن افزایش یافتند/ نرخ آپارتمان‌های کمتر از ۷۰ متر

متقاضیان خرید مسکن افزایش یافتند/ نرخ آپارتمان‌های کمتر از ۷۰ متر

http://www.bananews.ir/تداوم رکود بازار مسکن موجب شده است در ماه‌های اخیر متقاضیان بیشتری برای خرید مسکن به بنگاه‌ها مراجعه کنند اما در نهایت بازهم رکود عمیقی بر بازار مسکن حکمفرماست که آینده این بازار را با ابهام روبرو می‌کند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،متقاضیان بازار مسکن که در یکسال اخیر تمایلی نسبت به خرید و فروش از خود نشان نداده بودند در دوماه گذشته مراجعه بیشتری به بنگاه‌های املاک برای خرید خانه مناسب داشتند. در واقع رکود بازار مسکن موجب شد که برخی از متقاضیان با پس انداز کمتر وارد بازار شوند تا آپارتمانی با قیمت مناسب از فروشندگان پول لازم خریداری کنند.

 

براین اساس، رکود بازار مسکن موجب شده که فروشندگان زیادی هم در بازار نباشند و فقط آن دسته از مالکان که نیاز به پول خرید مسکن دارند، وارد بازار شوند به همین جهت فرصت خوبی برای خریداران آپارتمان است تا واحد مناسب را خریداری کنند.

گزارش های میدانی حاکی از آن است که تداوم رکود موجب شده در ماه‌های اخیر متقاضیان بیشتری برای خرید مسکن به بنگاه‌ها مراجعه کنند که همین امر رونق کمی به بنگاه های املاک داده است اما در نهایت بازهم رکود عمیقی بر بازار مسکن حکم فرماست که آینده این بازار را با ابهام روبرو می‌کند.

در واقع رکود بازار مسکن موجب شده که سرمایه گذاران کمتری وارد بازار شوند و ساخت و سازها کاهش پیدا کند که این شرایط می‌تواند در آینده نزدیک فاصله بیشتری را بین عرضه و تقاضای مسکن ایجاد کند.

در حال حاضر، فعالان بازار مسکن معتقدند که اگر رکود این بخش ادامه پیدا کند، درآینده نزدیک حجم تقاضاها در این بازار افزایش می یابد و مشکلات بیشتری در این بخش گریبانگیر متقاضیان و سیاست گذاران بازار مسکن خواهد شد.

نرخ آپارتمان های ۷۰ متری در تهران

براساس گزارش میدانی، واحدی ۷۰ متری در شهرک ژاندارمری دوخوابه و نوساز ۳۸۷ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است و در هفت تیر بهار شمالی واحدی ۶۶ متری با عمر ۱۳ ساله بدون پارکینگ و انباری ۲۳۷ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

در شمال بلوار مرزداران واحدی ۷۰ متری و دوخوابه و نوساز متری ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته می‌شود و در پاسداران بوستان دوم واحدی ۷۰ متری و دوخوابه با امکانات ۳۱۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

واحدی ۶۸ متری در فردوس سازمان برنامه با امکانات و دوخوابه ۳۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است و در اشرفی اصفهانی واحدی ۶۸ متری و یک خوابه با هر مترمربع ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

همچنین در پیروزی بلوار ابوذر آپارتمانی به مساحت ۶۶ متر و دوخوابه با تمامی امکانات متری ۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان فروخته می شود و در ابوسعید واحدی ۶۷٫۵ متری یکخوابه با تمامی امکانات ۲۷۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

در امیرآباد واحدی ۶۸ متری و یکخوابه نوساز با پارکینگ و انباری ۴۵۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است و در سوهانک آپارتمان ۶۸ متری و یکخوابه با امکانات و عمر یکساله متری ۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

در خیابان سوم نیروهوایی واحدی ۷۰ متری طبقه چهارم بازسازی کامل و دوخوابه با انباری بدون پارکینگ ۱۸۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است و در رسالت شمیران نو واحدی با همین متراژ دوخوابه با پارکینگ ۱۹۰ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

 

مهر

    نظرات