پرداخت سالانه ۱۲ هزار میلیارد تومان وام برای ساخت مسکن در کلانشهرها

پرداخت سالانه ۱۲ هزار میلیارد تومان وام برای ساخت مسکن در کلانشهرها

http://www.bananews.ir/معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور با اشاره به تصویب پرداخت وام ۵۰ میلیون تومانی به زوج‌های جوان برای ساخت مسکن، اظهار کرد: دولت بنا دارد هر سال ۱۲ هزار میلیارد تومان وام برای ساخت مسکن در کلانشهرها پرداخت کند که می‌تواند اقدام مناسبی برای بازسازی بافت فرسوده این شهرها باشد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،محمدباقر نوبخت در مراسم افتتاح پارک مهر ولایت در تبریز با مهم و قابل توجه دانستن اقدامات شهرداری تبریز در جهت توسعه و عمران این شهر، ابراز امیدواری کرد این اقدامات استمرار داشته باشد.

 

وی همچنین به پرداخت ۴۸۰۰ میلیارد تومان به بخش تولید و ۵۷۰۰ میلیارد تومان به بخش سلامت از محل هدفمندی یارانه‌ها اشاره کرد و گفت: در شش ماهه نخست سال جاری بیش از ۱۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان برای تسریع در اجرای پروژه‌های عمرانی از سوی دولت تامین شده است.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی همچنین در این مراسم خاطرنشان کرد: سیاست دستگاه‌های اجرایی استان در بخش عمرانی، کار تیمی، اولویت‌بندی پروژه‌ها و استفاده از مشارکت مردم و بخش خصوصی است.

محمدصادق پورمهدی با اشاره به وجود سه هزار پروژه عمرانی در حال اجرا در سطح استان، اظهار کرد: آزادراه تبریز- بازرگان و بزرگراه‌های تبریز- اهر، مرند- جلفا، سراب- بستان‌آباد، مراغه- هشترود و تبریز- سهند جزو مهم‌ترین پروژه‌های عمرانی استان هستند، ضمن این که راه‌آهن تبریز- میانه نیز در اولویت است و با اتمام آن زمان سفر ریلی از تبریز به تهران به شش ساعت کاهش می‌یابد.

موافقت نوبخت با اختصاص سه رام قطار به متروی تبریز

همچنین، معاون رئیس جمهور در مراسم بهره برداری از چند پروژه مهم شهرداری تبریز با درخواست شهردار در خصوص اختصاص سه رام دیگر قطار جهت راه اندازی کامل فاز اول خط یک قطار شهری تبریز موافقت کرد.

منطقه آزاد ارس به زودی سرآمد سایر مناطق آزاد خواهد شد

در ادامه نوبخت پس از بازدید از فازهای یک و دو صنعتی منطقه آزاد ارس و سایت کشاورزی و سایت صنایع سنگین افزود: با روحیه ای پرانرژی و بسیار خوشحال از این خطه می روم چرا که طی این بازدید با جرات می گویم که ظرفیت های منطقه آزاد ارس بی نظیر و فوق العاده است و امیدوارم بزودی شاهد شکوفایی پتانسیل های منطقه آزاد ارس با مدیریت شایسته مسئولان آن باشیم.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در جلسه شورای تامین و شورای اداری شهرستان جلفا با اشاره به ویژگی‌های منطقه آزاد ارس در زمینه زیرساخت‌ها و جذب سرمایه گذاری اظهار کرد: انتظار دولت از منطقه آزاد ارس این است که فعال تر از قبل در زمینه جذب سرمایه‌گذار و افزایش صادرات و کاهش واردات عمل کند و دولت نیز در مقابل برای رسیدن به این رشد و رفع مشکلات مربوط به زیرساختها و امکانات حمل و نقلی و ریلی منطقه آزاد ارس را کمک و همراهی می کند.

وی افزود: مناطق آزاد بسترهای مناسبی هستند که بدلیل شرایط خاصشان باعث افزایش سرمایه و سرمایه گذار می شوند و نقش مهمی را در پیشبرد اهداف سند چشم انداز ۱۴۰۴ دارند و وظیفه دولت این است که در مسیر جذب سرمایه، اگر مشکلاتی پیش پای مناطق آزاد هست را مرتفع سازد.

نوبخت گفت: با توجه به اینکه گردش مالی و تبادل ارز در منطقه آزاد ارس بالا است و شرکتهای تولیدی با کمبود سرمایه در گردش مواجه هستند، ضرورت حضور بانکهای خارجی را در منطقه آزاد ارس دو چندان می کند.

وی افزود: با توجه به اینکه مناطق آزاد نقش مهمی در اقتصاد کشور دارند، نظام بانکی کشور در جهت توسعه و بسط فعالیتهای پولی و بانکی خودش را با منطقه آزاد ارس هماهنگ کند.

نوبخت در خصوص اینکه سهم مناطق آزاد بخصوص منطقه آزاد ارس در توسعه سند چشم انداز کشور، گفت: منظور از اقتصاد مقاومتی دست یافتن به یک رشد پویا است و لازمه دستیابی به این امر، داشتن رشد اقتصادی مستمر است لذا با توجه به گزارش عملکرد یک ساله منطقه آزاد ارس و نیز بازدید از فازهای صنعتی یک و دو و سایت صنایع سنگین و قابلیتهای کشاورزی آن ، یقیناً منطقه آزاد ارس سهم عمده ای در تولیدات و توسعه یافتگی کشور دارد.

 

ایسنا

    نظرات