نظر معاون وزیر درباره وام خرید مسکن

نظر معاون وزیر درباره وام خرید مسکن

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: نگاه دولت به حوزه مسکن افزایش قدرت خرید مردم و توانمند‌کردن آنان است و امیدواریم با جلساتی که در شورای پول و اعتبار برگزار می‌شود، وام خرید مسکن افزایش یابد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،محمدسعید ایزدی – مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران –  درباره‌ی افزایش میزان وام مسکن اظهار کرد: پیشنهاد دولت برای توانمندکردن مردم در عرصه ساخت‌وساز است و این توانمندی صورت نمی‌گیرد مگر تسهیلات در اختیار مردم قرار گیرد.

وی افزود: در صورت افزایش تسهیلات خرید مسکن رقم قابل توجهی در اختیار مردم قرار می‌گیرد تا بتوانند اقدام به خرید خانه کنند.

ایزدی با اشاره به افزایش وام ساخت در بافت‌های فرسوده گفت: ویژگی‌ مهم افزایش این میزان آن است که یک سوم هزینه ساخت در اختیار مردم قرار می‌گیرد و این رقم، مبلغ قابل توجهی است.

مدیر عامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران با بیان این‌که افزایش وام ساخت در بافت‌های فرسوده با توجه به پایین بودن قیمت خانه در شهرهای دیگر ممکن است به یک دوم قیمت هر واحد برسد تصریح کرد: نگاه دولت به حوزه مسکن افزایش قدرت خرید مردم و توانمند‌کردن آنان است و امیدواریم با جلساتی که در شورای پول و اعتبار برگزار می‌شود ، وام خرید هم افزایش یابد.

مدیر عامل شرکت عمران و بهسازی شهری ایران در ادامه درباره‌ی محدوده بافت‌های فرسوده که در مصوبه اخیر دولت افزایش میزان تسهیلات در آنها مدنظر قرار گرفته، اظهار کرد: ۳۲۶۸ هکتار مصوب در تهران است که این مناطق شناسایی شده‌اند.

ایزدی گفت: بیش از ۱۴ هزار هکتار هم بافت ناپایدار داریم، اما محلات هدف که شامل این مصوبه می‌شوند همان ۳۲۶۸ هزار هکتار هستند و بقیه هم در نواحی دیگر قرار دارند.

 

ایسنا

    نظرات