ورود یک ایرلاین آلمانی به آسمان ایران/ پرواز از سه شهر آلمان به مشهد و تهران

ورود یک ایرلاین آلمانی به آسمان ایران/ پرواز از سه شهر آلمان به مشهد و تهران

http://www.bananews.ir/یک ایرلاین آلمانی برای نخستین بار از ۲۴ آذرماه پروازهای برنامه‌ای خود را در شهرهای تهران و مشهد آغاز می‌کند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irپس از تحریم‌هایی که در سال‌های گذشته علیه صنعت هوایی ایران اعمال شد، ۷ ایرلاین بزرگ تردد به ایران را محدود و یا متوقف کردند بطوریکه در حال حاضر برخی از این شرکت‌ها پروازهای فوق العاده و موردی را به ایران برقرار می‌کنند و غیر از این پروازی به مقاصد پروازی ایران ندارند.

به غیر از این ۷ شرکت، در حال حاضر ۳۳ شرکت هواپیمایی خارجی در ایران فعال هستند که در سال گذشته در مجموع بالغ بر ۳ میلیون مسافر از سوی این شرکت‌ها جابه جا شد ضمن آنکه در این سال‌ها ایرلاین‌های ایرانی توانستند جابجایی اغلب این مسافران را به مقاصد مختلف انجام دهند.

البته در چندماه اخیر مکاتباتی با برخی از این شرکت‌ها انجام شده است و تعدادی از آنها برای بازگشت به آسمان ایران ابراز تمایل کرده‌اند ضمن آنکه در این مدت تفاهم نامه هایی هم با برخی از کشورها از جمله پرتغال و آلمان به امضا رسید که می‌تواند افزایش مسیرهای پروازی و ورود ایرلاین های خارجی را به ایران به دنبال داشته باشد.

براین اساس، یک ایرلاین آلمانی که تاکنون به ایران پرواز نداشته است، قصد دارد که با انجام پرواز از سه شهر آلمان، تعداد پروازهای این کشور را به ایران افزایش دهد. بنابر اعلام مسئولان این ایرلاین، هواپیماهای این شرکت در مسیرهای هامبورگ - مشهد - هامبورگ، دوسلدورف - تهران - دوسلدورف و برلین - تهران - برلین پرواز خواهند داشت.

چندی پیش هم مدیرکل دفتر نظارت بر فرودگاه ها، شرکت‌ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری از افزایش تعداد پروازهای ایران و آلمان به ۲۲ پرواز در هفته خبر داده بود. مرتضی دهقان با بیان اینکه در حال حاضر تعداد ۱۸ پرواز در مسیر ایران و آلمان به صورت هفتگی برقرار است گفته بود: تعداد ۱۱ پرواز توسط شرکت های هواپیمایی ایرانی از جمله ایران ایر و ماهان از تهران به مقاصد هامبورگ، کلن، فرانکفورت، دوسلدورف و ۷ پرواز توسط شرکت هواپیمایی لوفت هانزا از فرانکفورت به تهران در حال انجام است.

در واقع افزایش تقاضای بازار و درخواست این شرکت هواپیمایی منجر به انجام موافقتنامه بین سازمان هواپیمایی کشوری و مسئولان بخش هوایی آلمان برای افزایش مسیرهای پروازی به ایران شد بنابراین این شرکت هواپیمایی با داشتن ۲۳ فروند هواپیما از انواع بوئینگ ۷۳۷-۷۰۰، ایرباس ۳۱۹ و ۳۲۱ از ۲۴ آذرماه فعالیت خود را در ایران آغاز می‌کند.

 

مهر

    نظرات