پیش‌بینی ردیف بودجه برای تکمیل مسکن مهر

پیش‌بینی ردیف بودجه برای تکمیل مسکن مهر

http://www.bananews.ir/مجری ویژه و قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر گفت: قرار است برای تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی مسکن مهر در سال ۹۴، مبلغ هزار میلیارد تومان در نیمه نخست سال پرداخت شود و هزار میلیارد دیگر با بهبود شرایط مالی دولت نیمه دوم سال پرداخت شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irاحمد اصغری مهرآبادی درباره مشکل به وجود آمده با وزارت نیرو برای تامین آب و برق واحدهای مسکن مهر اظهار کرد: درباره تامین آب و برق واحدهای مسکن مهر با وزارت نیرو در حال همکاری هستیم که نهایتا تا امروز توانسته ایم یک میلیون و ۲۰۰ هزار واحد را تحویل دهیم.

مهرآبادی با بیان این‌که روند تأمین خدمات بسیار کند است، ادامه داد: برای تغییر روند احداث و تکمیل پروژه های مسکن مهر به پیشنهاد وزیر راه و شهرسازی و معاون اول رییس جمهور دو کارگروه تشکیل شده، یکی کارگروه خدمات زیربنایی و دیگری کارگروه خدمات روبنایی است.

قائم مقام وزیر در طرح مسکن مهر در ادامه گفت: :‌در کارگروه اول نماینده وزارت راه و شهرسازی بنده بوده‌ام و نمایندگان وزیر نیرو و آقای نوبخت حضور داشتند.

وی با اشاره به تشکیل ۳۶ جلسه با حضور مدیران کل شهرسازی، مدیران عامل آب و برق و فاضلاب، گفت: اعتبار مورد نیاز برآورد شده که با جمع بندی نظرات استانها به رقم ۵۶۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

مهرآبادی ادامه داد: گزارش و جمع بندی جلسات در جلسه‌ای در دفتر جناب آقای جهانگیری معاون اول محترم رئیس جمهور مطرح شد و آقای جهانگیری تأکید کردند هزار میلیارد تومان در نیمه نخست سال پرداخت شود و هزار میلیارد دیگر با بهبود شرایط مالی دولت نیمه دوم سال پرداخت شود.

قائم مقام وزیر در طرح مسکن مهر در ادامه تاکید کرد: برای همین منظور پیشنهاد شد تا یک ردیف مشخص در بودجه سال ۱۳۹۴ پیش بینی شود.

وی در ادامه گفت: درباره تأمین خدمات روبنایی و زیربنایی که نیاز واقعی پروژه های مسکن مهر است بررسی هایی صورت گرفته و با توجه به برآوردهای اولیه مبلغ ۵۶۰۰ میلیارد تومان جهت خدمات زیر بنایی و مبلغ ۵۰۰۰ میلیارد تومان برای خدمات رو بنایی اعتبار مورد نیاز است که هر دو جهت اتخاذ تصمیم تقدیم معاون اول رئیس جمهور شده و جهانگیری نیز بطور مرتب تأمین این مبالغ را پیگیری می کند و امیدوارم مطابق تصمیم اتخاذ شده این مبالغ پرداخت شود.

قائم مقام وزیر در طرح مسکن مهر خاطر نشان کرد: بنا به برآوردی که توسط شهر های جدید و ادارات کل راه و شهر سازی بدست آمد نزدیک به ۵۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است تا مشکل خدمات روبنایی یعنی مشکل مدرسه، مسجد، کلانتری و واحد های بهداشتی و دیگر خدمات مورد نیاز حل شود.

وی با بیان این‌که آقای جهانگیری دستور داده‌اند تا در بودجه ۱۳۹۴ این ارقام پیش بینی شود، تصریح کرد: مشکل اصلی مسکن مهر بحث تامین منابع مالی است که اگر تامین منابع مالی و رقم اعلام شده برای اتمام پروژه های نیمه تمام در دست ساخت از محل شرکت عمران شهرهای جدید مطرح شده از سوی بانک مرکزی پرداخت شود پرونده مسکن مهر به راحتی بسته خواهد شد.

 

ایسنا

    نظرات