فرصت زمستانی برای فروشندگان مسکن

فرصت زمستانی برای فروشندگان مسکن

http://www.bananews.ir/رییس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران گفت: در حال حاضر شرایط در بازار مسکن به گونه ای است که به همه متقاضیان خرید و فروش، اجاره، فعالان ساخت و ساز و کلیه بازیگران حوزه املاک، پیشنهاد می‌کنم با جلوگیری از تاخیر و تعلل بیش از اندازه در انجام معاملات و فعالیت‌های خود، سعی کنند از ثبات موجود در بازار مسکن حداکثر بهره‌برداری لازم را ببرند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irحسام عقبائی اظهار کرد: با توجه به شرایط حال حاضر بازار مسکن، وضعیت به گونه‌ای است که پیش بینی می شود روند انجام معاملات مسکن در تمام حوزه ها، اعم از خرید وفروش و اجاره، نسبت به پاییز وضعیت بهتری داشته باشد و با ادامه پیدا کردن ثبات در این بازار، حجم معاملات نیز نسبت به فصل قبل افزایش یابد.

 

وی با اشاره به اینکه ثبات ایجاد شده در بازار مسکن به طور قطع تا پایان سال ادامه خواهد داشت، گفت: در این راستا به تمام سازندگان مسکن توصیه می کنم از فرصت ایجاد شده در بازار شب عید مسکن استفاده کنند و با فروش واحدهای نوساز و آماده خود، منابع مالی لازم برای شروع و ساخت پروژه های جدید را حاصل کنند.

عقبایی با بیان اینکه هم اکنون فرصت خوبی برای فروش واحدهای نوساز است، افزود: سازندگان با شروع فصل گرم به نقدینگی بیشتری برای تکمیل پروژه های خود نیازمندند، بنابراین به آنها پیشنهاد می کنم با جلوگیری از فوت وقت، منتظر افزایش قیمت و بازگشت حباب به بازار فروش واحدهای نوساز نباشند و هر چه سریعتر نسبت به تزریق واحدهای آماده خود به بازار فروش و نقد کردن سرمایه خود اقدام کنند. چرا که به این زودی، بازار مسکن با رشد قیمت مواجه نخواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر قیمت مسکن به سطح واقعی رسیده است، تصریح کرد: این تصور که احتکار مسکن در شرایط فعلی می‌تواند باعث افزایش قیمت و سود بیشتر برای سازندگان شود کاملا اشتباه است و ما شاخص های مربوط به این افزایش را که نتیجه احتکار باشد در حال حاضر در بازار مسکن رصد نمی کنیم.

رییس اتحادیه مشاوران املاک همچنین به متقاضیان خرید مسکن توصیه کرد: با توجه به اینکه در سه ماهه پایانی سال قرار داریم پیشنهاد می کنم متقاضیان خرید مسکن، خرید خود را به بعد از سال نو موکول نکنند چرا که در حال حاضر با توجه به کاهش تقاضای موثر نسبت به عرضه واقعی، زمان مناسبی برای خرید مسکن محسوب می شود.

عقبایی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ایجاد فضای رقابتی بین سازندگان در بازار فروش واحدهای مسکونی نوساز تاکید کرد: هم اکنون میزان عرضه واقعی بیش از تقاضای موثر است. هر چند به طور کلی از نظر شاخصهای اقتصادی، میزان عرضه مسکن کمتر از نیاز و تقاضای موجود در بازار مسکن است.

عقبایی ادامه داد: به متقاضیان خرید مسکن این اطمینان را می دهم که تا پایان بهار سال بعد همچنان ثبات در بازار مسکن ادامه خواهد داشت.

وی همچنین با اشاره به کاهش تقاضا در بازار اجاره مسکن، به مستاجران توصیه کرد: از آنجا که متقاضیان بازار اجاره از قدرت چانه زنی بیشتری نسبت به ماه‌های قبل برخوردارند، انتظار می‌رود در دو ماه و نیم باقی مانده تا پایان سال، مبالغ اجاره در مناطق مختلف شهر تهران حداقل ۱۰ درصد دیگر کاهش یابد.

عقبایی افزود: این کاهش مبالغ اجاره در بهار به ثبات می رسد و تا فرارسیدن تابستان۱۳۹۴ نیز ادامه خواهد داشت.

 

ایسنا

    نظرات