وام مسکن ۸۰ میلیونی هنوز تصویب نشده است

وام مسکن ۸۰ میلیونی هنوز تصویب نشده است

http://www.bananews.ir/وزیر راه و شهرسازی گفت: هنوز وام مسکن ۸۰ میلیون تومانی تصویب نشده است و فعلا وام‌های مسکن ۳۰ و ۴۰ و ۵۰ میلیونی ارائه می‌شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irعباس آخوندی اظهارداشت: در هیات وزیران تصویب کردیم برای بافت‌های فرسوده و بافت‌های حاشیه‌ای شهرها، در شهرهای بزرگ تسهیلات بانکی به ۵۰ میلیون تومان، در شهرهای بیش از ۲۵۰ هزار نفر به ۴۰ میلیون و کمتر از ۲۵۰ هزار نفر به ۳۰ میلیون تومان برسد.

وی با بیان اینکه این مبالغ در شورای پول و اعتبار تصویب شده است و بانک‌ها موظف به پرداخت آن هستند، افزود: این وام‌ها هم برای ساخت و هم برای خرید است.

 

وزیر راه و شهرسازی همچنین درباره طرح‌های نیمه تمام این وزارتخانه گفت: در بودجه ۹۴ دولت پیشنهادی به مجلس شورای اسلامی داد که از قانون گذار اجازه خواسته است بخش خصوصی و دستگاه‌هایی که می‌توانند سرمایه‌گذاری کنند، با تعهد دولت و اجازه حق دسترسی بتوانند برای این طرح‌ها تامین مالی کنند.

آخوندی گفت: همه کمیسیون‌های مجلس با این پیشنهاد دولت موافقت کرده‌اند و امیدواریم سال آینده عمدتا طرح‌های زیر بنایی از جمله راه‌ها، فرودگاه‌ها، بندرها و خطوط ریلی را فراتر از بودجه دولت به کل جامعه اقتصادی ایران عرضه کنیم.

وی درباره اتمام این طرح‌ها گفت: تمام شدن آنها بستگی دارد که جامعه اقتصادی ایران چگونه استقبال کند و ما چگونه به اقتصاد جهانی متصل شویم، این کاری نیست که یک دستگاه به تنهایی تصمیم گیری کند ما از اتکا به بودجه صرف خارج می شویم و این طرح ها را در جامعه اقتصادی ایران مطرح می کنیم.

 

مهر

    نظرات