تهران متری چند؟

تهران متری چند؟

http://www.bananews.ir/مرکز آمار ایران اطلاعات فروش و اجاره مسکن تهران در پاییز امسال را اعلام کرد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irبر اساس اطلاعات مرکز آمار، متوسط قیمت فروش هر متر مربع مسکن در تهران چهار میلیون تومان، متوسط قیمت اجاره هر متر مربع ۱۹ هزار تومان و متوسط قیمت فروش هر متر مربع مسکن کلنگی چهار میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران حدودا چهار میلیون تومان بوده است که نسبت به فصل قبل ۵٫۹ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۶٫۲ درصد افزایش داشته است. همچنین تعداد معاملات فروش زیربنای مسکونی انجام شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل ۱۳٫۳ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۳۸٫۴ درصد افزایش داشته است.

 

در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده حدود هشت میلیون و ۳۳۱ هزار تومان در منطقه ۱ و کمترین آن حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در منطقه ۱۸ بوده است.

همچنین از کل معاملات انجام شده برای فروش زیربنای مسکونی در مناطق ۲۲‎گانه شهرداری تهران، منطقه ۵ با ۱۲ درصد بیشترین سهم و منطقه ۲۲ با ۹ درصد کمترین سهم را دارند.

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان های مسکونی کلنگی

متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان‌های مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران، چهار میلیون و ۴۱۰ هزار تومان بوده است که نسبت به سال به فصل قبل ۴٫۹ درصد نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱٫۱ درصد افزایش داشته است. همچنین تعداد معاملات فروش زمین یا زمین ساختمان های مسکونی کلنگی انجام شده از طریق بنگاه‎های بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل ۲۲٫۷ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۳٫۵ درصد، افزایش داشته است.

در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط قیمت فروش یک مترمربع زمین یا زمین ساختمان‎های مسکونی کلنگی معامله شده حدود هشت میلیون و ۹۵۰ هزار تومان در منطقه ۳ و کمترین آن حدود یک میلیون و ۴۳۰ هزار تومان در منطقه ۲۰ بوده است.

متوسط مبلغ اجاره ماهانه برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی

متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‎‌های معاملات ملکی در شهر تهران ۱۹ هزار تومان بوده است که نسبت به فصل قبل، ۳٫۸ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۰٫۲ درصد، افزایش داشته است.

همچنین تعداد معاملات اجاره زیربنای مسکونی انجام شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران نسبت به فصل قبل ۲۹٫۴ درصد کاهش و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۵٫۴ درصد افزایش داشته است.

در میان مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، بیشترین متوسط مبلغ اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده، ۳۱ هزار تومان در منطقه یک و کمترین آن ۹۰۰۰ تومان در منطقه ۱۹ بوده است.

همچنین از کل معاملات اجاره زیربنای مسکونی در مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران، منطقه ۵ با ۱۴ درصد بیشترین سهم و منطقه ۲۲ با ۱٫۳ درصد کمترین سهم را دارند.

 

ایسنا

    نظرات