اتمام مسکن مهر به سال ۹۵ موکول شد

اتمام مسکن مهر به سال ۹۵ موکول شد

http://www.bananews.ir/قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر گفت: برنامه وزارت راه و شهرسازی اتمام پروژه مسکن مهر تا پایان سال آینده است اما به احتمال فراوان بیش از ۹۰ درصد این واحدها تا پایان سال ۹۴ تکمیل می شوند و مقدار باقی مانده در سال ۹۵ تکمیل خواهد شد و این طرح به اتمام می‌رسد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irاحمد اصغری مهرآبادی در جلسه شورای مسکن استان هرمزگان اظهار کرد: سیاست دولت یازدهم، تکمیل پروژه مسکن مهر است و رئیس جمهور هم بر کمک همه برای اتمام این پروژه تاکید دارد اما وزارت راه و شهرسازی به تنهایی قادر نیست این حجم از کار را انجام دهد.

وی با بیان اینکه قانون اساسی، دولت ها را برای فراهم کردن زمینه خانه‌دار شدن مردم مکلف کرده است، گفت: در طول فعالیت دولت تدبیر و امید و طی یک سال و نیم اخیر ۴۵۰ هزار واحد مسکن مهر تکمیل شده و در مجموع تا پایان امسال به بهره برداری می رسد که جمعیتی نزدیک به یک و نیم میلیون نفر تحت پوشش این واحدها قرار می گیرند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر افزود: برای خدمات زیربنایی و روبنایی مسکن مهر جلسات متعدد برگزار کرده ایم و بالغ بر ۵۶۰۰ میلیارد تومان برای تامین خدمات زیربنایی طرح مسکن مهر در کشور نیاز داریم.

اصغری مهرآبادی تصریح کرد: برای تامین خدمات خدمات روبنابی مسکن مهر همچون مدرسه، مسجد و کلانتری و سایر موارد نیز ۵۰۰۰ میلیارد تومان نیاز است که انتظار داریم همه به این پروژه بزرگ کمک کنند.

وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: از مجموع دو میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهری که ساخت آن در کشور آغاز شد تا کنون کار ساخت یک میلیون و ۷۲۰ هزار واحد به اتمام رسیده و یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد افتتاح شده است.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر خاطرنشان کرد: در دهه فجر امسال برای افتتاح ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر در سراسر کشور برنامه ریزی شده بود که با ۷۰۰۰ واحدی که در هرمزگان به بهره برداری می رسد، تعداد واحدهای افتتاح شده به ۱۱۱ هزار مورد می رسد.

 

ایسنا

    نظرات