مخالفت شدید مجلس با حضور تعاونی‌ها در طرح مسکن اجتماعی/ طرح جامع مسکن در هاله‌ای از ابهام

مخالفت شدید مجلس با حضور تعاونی‌ها در طرح مسکن اجتماعی/ طرح جامع مسکن در هاله‌ای از ابهام

http://www.bananews.ir/عضو کمیسیون عمران مجلس از مخالفت شدید حضور تعاونی‌ها در طرح مسکن اجتماعی خبر داد و گفت: متاسفانه هنوز طرح جامع مسکن که مسکن اجتماعی بخشی از آن است در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irعلیرضا خسروی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقرر شده بود که دولت پکیج کاملی در خصوص تمامی موضوعات مسکن ارایه کند، گفت: متاسفانه دولت در ارتباط با مسکن و حمایت‌های مالی صندوق توسعه لیزینگ مسکن و سکونتگاه‌های غیررسمی هیچ طرحی ارایه نکرد و تنها به مسکن اجتماعی بسنده کرد.

وی افزود: در طرح مسکن اجتماعی که دولت ارایه کرده مقرر شده بود ۱۵۰ هزار واحد مسکونی ساخته شود که در حال حاضر این تعداد به ۱۲۵ هزار واحد مسکونی در طول ۱۰ سال رسید.

عضو کمیسیون عمران مجلس اظهار داشت: این ۱۲۵ هزار واحد توسط بنیاد مسکن، سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) برای اقشار کم درآمد ساخته شود.

وی با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از این واحدها به وزارت رفاه و تعاون واگذار شده است، گفت: مجلس با این موضوع به دلیل آنکه تعاونی‌ها در طرح مسکن مهر موفق نبوده‌اند، مخالفت کرده است.

خسروی تصریح کرد: عمده پرونده‌های دادگاه‌ها مربوط به تخلف‌ تعاونی‌ها در پروژه‌های مسکن مهر است.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر طرح مسکن اجتماعی در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و هنوز اجرایی نشده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس یادآور شد: متاسفانه توزیع استانی مسکن اجتماعی نیز صورت نگرفته و مجلس در جریان دقیق این طرح قرار نگرفته است.

 

باشگاه خبرنگاران

    نظرات