سمت و سوی بازار مسکن در شرایط فعلی

سمت و سوی بازار مسکن در شرایط فعلی

http://www.bananews.ir/یک کارشناس اقتصاد مسکن تاکید کرد: فقط در صورت بهبود شرایط اقتصادی و بالا رفتن توان خرید مردم، می توان انتظار بازگشت رونق به بازار مسکن را داشت.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irاحمد رضا سرحدی درباره روند بازار مسکن اظهار کرد:با توجه به اینکه در حال حاضر قیمت‌ ها در این بازار به دور از دسترس مردم است، روند فعلی در این بازار ادامه دار خواهد بود.

وی افزود:با توجه به شرایط اقتصادی فعلی افرادی که نیازمند واقعی مسکن هستند، توان خرید ندارند.

این کارشناس اقتصاد مسکن با بیان اینکه وام هایی که برای خرید مسکن در نظر گرفته شده قیمت خرید یک خانه را پوشش نمی‌دهد ،تصریح کرد:اگر مبلغ وام خرید خانه افزایش یابد با توجه به توان بازپرداخت مردم و قیمت خانه، باز هم کمکی به این حوزه نخواهد شد.

سرحدی با اشاره به اینکه ساخت و سازهایی که تا امروز انجام شده جوابگوی نیاز جامعه تا دو سال آینده هم خواهد بود،گفت:عرضه در این بازار در حال حاضر دو برابر تقاضا است.

وی تاکید کرد:میزان عرضه و عدم توان اقتصادی مردم برای وارد شدن به بازار خرید باعث می شود روند رکودی در بازار مسکن ادامه دار باشد.

این کارشناس اقتصادی خاطرنشان کرد:فقط در صورت بازگشت رونق اقتصادی به کشور و بهبود شرایط می توان انتظار بازگشت رونق به این حوزه را داشت.

 

ایسنا

    نظرات