افزایش ۱۰ درصدی اجاره‌بها در تهران نسبت به سال قبل

افزایش ۱۰ درصدی اجاره‌بها در تهران نسبت به سال قبل

http://www.bananews.ir/رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: متوسط افزایش اجاره‌بها در سال ۹۴ نسبت به سال ۹۳، به میزان ۱۰ درصد بوده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irحسام عقبایی - رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران – اظهار کرد: خوشبختانه امسال با توجه به ثبات قیمت‌های مسکن، افزایش قابل توجهی در بخش اجاره ایجاد نشده و نسبت به سال گذشته حدود ۱۰ درصد افزایش قیمت داشتیم که پیش‌بینی می‌شود این روند پایدار تا پایان تابستان ادامه یابد.

وی افزود: البته موارد قراردادهای بالاتر از ۱۰ درصد افزایش نسبت به سال گذشته هم گزارش شده اما در بازار مسکن ظرفیت افزایش بیش از ۱۰ درصد وجود ندارد.

عقبایی با بیان این‌که قیمت مسکن مهم‌ترین شاخص تعیین اجاره بها است، تصریح کرد: مقایسه بازار اجاره با بازار تورم و سودی که بانک‌ها پرداخت می‌کنند مقایسه مع‌الفارغی است و مردم نباید فکر کنند همان سودی را که از بانک می‌گیرند، در قالب اجاره بها نیز دریافت کنند؛ چرا که این مساله باعث ایجاد بحران و جهش نامتعارف در اجاره بها می‌شود.

رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: نهادی که موجران را ملزم به رعایت عرف متعارف اجاره بها کند وجود ندارد اما منطقی‌ترین اقدام می‌تواند افزایش مسکن استیجاری و تقویت بخش‌هایی باشد که تقاضا و عرضه در آنها کمتر صورت می‌گیرد.

وی تصریح کرد: افزایش تولید و رقابت از راهکارهای کنترل قیمت اجاره بها است.

 

ایسنا

    نظرات