افتتاح بیش از ۱۰ هزار حساب صندوق پس انداز مسکن یکم

افتتاح بیش از ۱۰ هزار حساب صندوق پس انداز مسکن یکم

http://www.bananews.ir/تعداد حساب های افتتاح شده صندوق پس انداز مسکن یکم بانک مسکن با عبور از مرز ۱۰ هزار فقره طی ۴۶ روز کاری به ۱۰ هزار و ۳۴۷ فقره رسید.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir با گذشت حدود ۴۶ روز از آغاز افتتاح حساب صندوق پس انداز مسکن یکم بانک مسکن در شعب این بانک، تعداد این حساب ۱۰ هزار و ۳۴۷ فقره به مبلغ ۲۱ میلیارد و ۸۷۸ میلیون ریال شده است.

براساس این گزارش، سهم شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۲ هزار و ۵۱۰ فقره و مابقی به شهرهای دیگر اختصاص دارد و متقاضیان تهرانی نیز تعداد ۲ هزار و ۴۸۳ فقره حساب صندوق پس انداز مسکن یکم به مبلغ ۶ میلیارد و ۶۰۹ میلیون ریال در شعب بانک مسکن حساب افتتاح کردند.

یادآور می شود، بانک مسکن به منظور تسهیل در امکان خرید و ساخت واحد مسکونی توسط اقشار متوسط جامعه اقدام به ایجاد حساب صندوق پس انداز مسکن یکم از نیمه خرداد ماه سال جاری کرد که افتتاح کنندگان این حساب می توانند از سقف فردی تسهیلات قابل اعطا بر روی هر واحد مسکونی در شهر تهران به میزان ۸۰۰ میلیون ریال، در شهرهای بزرگ بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت به میزان ۶۰۰ میلیون ریال و سایر مناطق شهری (شهرهای زیر ۲۰۰ هزار نفر جمعیت) معادل ۴۰۰ میلیون ریال استفاده کنند.

 

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

    نظرات