انتخابات نظام‌مهندسی ۱۶مهر برگزار می‌شود/ از تصمیم دستگاه قضا پیروی می‌کنیم

انتخابات نظام‌مهندسی ۱۶مهر برگزار می‌شود/ از تصمیم دستگاه قضا پیروی می‌کنیم

http://www.bananews.ir/معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از اجرای ابلاغیه اخیر آخوندی در برگزاری انتخابات نظام مهندسی خبر داد و گفت: انتخابات نظام مهندسی ساختمان برابر برنامه جدید در تاریخ ۱۶ مهرماه برگزار می‌شود.

 

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irحامد مظاهریان درباره آخرین وضعیت حقوقی ابلاغیه اخیر وزیر راه و شهرسازی و احتمال تغییر و تحول در آن در دیوان عدالت اداری گفت: ابلاغیه و اقدام اخیر وزارت راه و شهرسازی در ممانعت از ورود کارکنان وزارت کشور٬ شهرداری‌ها و اعضای شورای شهر و روستا در انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی در جهت مقابله با فساد و انحصار٬ کاملا قانونی بوده و به قوت خود باقی است.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: بنابراین آنهایی که تلاش می‌کنند تا ابلاغیه وزیر راه و شهرسازی را ملغی‌ و بی‌اثر کنند، این اتفاق نخواهد افتاد و انتخابات برابر برنامه جدید در تاریخ ۱۶ مهرماه برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه محدودیت اعمال شده برای رد صلاحیت‌ شده‌ها به قوت خود باقی است٬ به پایگاه خبری این وزارتخانه افزود: این ابلاغیه از سوی دیوان عدالت رد نشده است؛ البته هر تصمیمی که مراجع قضایی در این خصوص بگیرند، وزارت راه و شهرسازی و مسئولان آن کاملا مطیع خواهند بود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به پرسشی در خصوص پیگیری قضایی شکات این پرونده و تصمیم‌گیری دیوان عدالت اداری درباره شکایت از نظریه اخیر آخوندی، گفت: این قاضی دیوان عدالت اداری است که باید تصمیم بگیرد و شکات نیز می‌توانند با طی مراحل قانونی، به این نظریه اعتراض کنند؛ اما در حال حاضر نظریه وزیر راه و شهرسازی در ممنوعیت کاندیداتوری افراد مذکور در انتخابات، به قوت خود باقی است و افراد مشمول موارد مذکور در نظریه اخیر آخوندی نمی‌توانند وارد انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی ساختمان شوند. با این وجود وزارت راه و شهرسازی از هر تصمیمی که دستگاه قضایی اخذ کند، پیروی خواهد کرد.

 

ایسنا

    نظرات