شکل‌گیری کمپین حمایت از تولید ملی در صنعت ساختمان

شکل‌گیری کمپین حمایت از تولید ملی در صنعت ساختمان

http://www.bananews.ir/کمپین سازه مقاوم ایرانی با هدف حمایت از اهداف اقتصاد مقاومتی و با رویکرد حمایت از تولید ملی، تولید مصالح با کیفیت و استاندارد و مجریان ذیصلاح در صنعت ساختمان آغاز به کار کرد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، میلاد آژ، استاد دانشگاه و طراح این کمپین با اعلام این خبر افزود: با توجه به تدوین سیاست های اقتصاد مقاومتی ترویج فرهنگ مصرف کالاهای با کیفیت و استاندارد ایرانی در صنعت ساختمان به عنوان یک ضرورت احساس می شود و با توجه به اینکه بخش ساخت و ساز و فعالیت های عمرانی سهم قابل توجهی در اقتصاد ایران دارد حرکت در این مسیر یک ضرورت اجتناب ناپذیر محسوب می شود.

وی گفت: در شرایطی که صنعت ساختمان ایران نیز متاثر از مصرف گرایی سمت و سوی متفاوتی را دنبال کرده و در بطن آن کمتر به مقوله تولید ملی و اتکا به توان داخلی سازندگان، مهندسان، جوانان و کارگران ایرانی تکیه شده است، با ایجاد کمپین سازه مقاوم ایرانی «سما» در صدد هستیم تا با شکل گیری یک فرهنگ جدید فضای متفاوتی را پیش روی فعالان این صنعت ایجاد کنیم.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: کمپین سازه مقاوم ایرانی «سما» همچنین نگاه ویژه ای را به دانشجویان رشته های مرتبط با صنعت ساختمان معطوف خواهد کرد و هدف از این رویکرد نگاه به دانشجویان به عنوان سرمایه های انسانی و نیروهای کار صنعت ساختمان در سالهای آینده بوده زیرا این افراد سهم بسزایی در ترویج فرهنگ مصرف کالاهای با کیفیت ایرانی خواهند داشت.

آژ با بیان اینکه هدفگذاری اصلی این برنامه ایجاد فضای مطلوب به نفع تولید ملی در بین گروههای مختلف جامعه است افزود: کمپین «سما» به صورت تخصصی نیز فعالان ساخت و ساز در بخش های عمومی و خصوصی و اشخاص حقیقی و حقوقی این حوزه را به عنوان یکی از گروههای اصلی مخاطبان و دنبال کنندگان کمپین هدف قرار داده است.

طراح این کمپین افزود: مهندسان ساختمان، طراحان، ناظران، معماران، کارآفرینان و صنعتگران مرتبط با صنعت ساختمان، مجریان ذیصلاح، نهادها و سازمان های دولتی ذی ربط و تشکل های صنفی و انجمن های تخصصی مرتبط با صنعت ساختمان از دیگر مخاطبان این کمپین خواهند بود.

وی تصریح کرد: به منظور پویایی هر چه بهتر این کمپین برنامه های جانبی متعدد از قبیل برگزاری همایش، سمینارهای تخصصی، جشنواره های ترویجی و همچنین اطلاع رسانی گسترده در دستور کار خواهد بود و به دنبال آن تجربیات حاصل شده و ابعاد مختلف کمپین از مناظر مختلف واکاوی و مورد نقد و بررسی قرار خواهد گرفت.

آژ با بیان اینکه هرچه در بخش مختلف اقتصادی قوی تر باشیم، وضع تحریم ها برای تحریم کنندگان سخت تر و دشوار تر خواهد بود افزود: به همین منظور تلاش می کنیم تا با ترویج این فرهنگ کمک بسزایی به تمام شاخه های صنعتی و اقتصادی مرتبط با صنعت ساختمان داشته باشیم.

 

ایسنا

    نظرات