خانه دار شدن بیش از ۴۶۰۰ نفر از طریق بازار سرمایه در هفته گذشته

خانه دار شدن بیش از ۴۶۰۰ نفر از طریق بازار سرمایه در هفته گذشته

http://www.bananews.ir/در معاملات هفته گذشته فرابورس چهار هزار و ۶۹۴ نفر با استفاده از اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن وارد فرایند دریافت تسیهلات مسکن شدند تا خانه بخرند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، در معاملات هفته گذشته فرابورس، چهار هزار و ۶۹۴ نفر با استفاده از ۱۷۹هزار و ۱۴۶ اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن وارد فرایند دریافت تسهیلات از بانک مسکن شدند.

حجم معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن در هفته منتهی به ۱۵ آبان،۲۲۲ هزار و ۱۴۶ و ارزش معاملات این اوراق در مجموع ۱۴۹ میلیارد ریال بود.

معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن از سال ۱۳۸۹ در شرکت فرابورس ایران آغاز شده است که هم اکنون بیش از۲۰ نماد حق تقدم تسهیلات مسکن در این شرکت معامله می شود.

سقف پرداخت تسهیلات خرید و تعمیرات مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن مبلغ۴۵۰ میلیون ریال با مدت باز پرداخت ۱۲ سال است.

نرخ سود تسهیلات فروش اقساطی خرید مسکن حداکثر ۱۶ درصد ( تقسیط تسهیلات به سه روش ساده، پلکانی سالانه و پلکانی دوره ای) است که متقاضیان استفاده از این اوراق می توانند به شرکت های کارگزاری عضو فرابورس و یا شعب بانک مسکن مراجعه کنند.

شورای پول و اعتبار اوایل خردادماه گذشته سقف دریافت وام خرید مسکن را افزایش داد اما شرکت فرابورس ایران اعلام کرد این مصوبه مربوط به دارندگان حساب صندوق پس انداز مسکن یکم بوده و در راستای کمک به رونق تولید در بخش مسکن، ارتقای قدرت خرید خانوارها و تشویق متقاضیان مسکن به پس انداز به تصویب رسیده است و ارتباطی با اوراق تسهیلات مسکن ندارد.

 

ایرنا

    نظرات