سرمایه گذاری در بخش مسکن چهار برابر شده است/نیم میلیون واحد مسکونی اضافه در کشور

سرمایه گذاری در بخش مسکن چهار برابر شده است/نیم میلیون واحد مسکونی اضافه در کشور

http://www.bananews.ir/معاون امور تعاون وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی گفت: در حالی که رشد سرمایه گذاری در کشور در ۲۰ سال گذشته ۱٫۶ درصد افزایش یافته، میزان سرمایه گذاری در بخش مسکن چهار برابر شده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir سیدحمید کلانتری روز دوشنبه در همایش تعاونی های مسکن افزود: درحالی که هم اکنون ۲۱ میلیون خانوار در کشور وجود دارد، ۲۱ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور داریم و این نشان دهنده بیشتر بودن واحدهای مسکونی از تعداد خانوارهاست.

وی با بیان اینکه ارزش اقتصادی مسکن در جامعه بعنوان کالای اقتصادی بر کسی پوشیده نیست، افزود: در ۲۰ سال گذشته قیمت زمین در کشور ۱۲۰ برابر شده در حالی که شاخص افزایش عمومی قیمت ها در این مدت در کشور ۴۸ برابر شده است.

کلانتری اظهار داشت: برخی از کارشناسان مسکن معتقدند اکنون معادل ۲۰ میلیارد دلار در کشور خانه های مسکونی خالی وجود دارد و از این سرمایه های بزرگ بخوبی استفاده نمی شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تخریب زودهنگام واحدهای مسکونی در کشور انتقاد کرد و گفت: در ۱۰ سال اخیر، تخریب واحدهای مسکونی ۲۰ تا ۲۵ ساله، ۲۷ میلیارد دلار خسارت وارد کرده است.

وی اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در مجموع ۲۶ هزار تعاونی مسکن در سراسر کشور تشکیل شده که هم اکنون ۱۴ هزار تعاونی بدلیل مسائلی مختلفی از جمله پایان پروژه های مسکن، فعالیتی ندارند اما ۱۲ هزار تعاونی همچنان در حوزه مسکن به فعالیت خود ادامه می دهند.

کلانتری با بیان اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون تعاونی های مسکن دو میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکن را در دست احداث قرار داده اند، گفت: یک میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی به اعضا تعاونی های مسکن تحویل شده و یک میلیون واحد دیگر در دست ساخت است.

 

ایرنا

    نظرات