مشتری‌پسندی آپارتمان‌های نوساز در دی ماه

آپارتمان‌های نوساز با سهم ۵۵٫۷ درصد نسبت به کل معاملات، بیشترین حجم معاملات واحدهای مسکونی شهر تهران در دی ماه ۱۳۹۴ را به خود اختصاص دادند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir بررسی بانک مرکزی از توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده به تفکیک عمر بنا در دی ماه ۱۳۹۴ حاکی از آن است که واحدهای نوساز تا ۵ سال ساخت با سهم ۵۵٫۷ درصد بیشترین حجم از واحدهای مسکونی معامله شده را به خود اختصاص داده‌اند که البته سهم مزبور در مقایسه با دی ماه سال ۱۳۹۳، معادل ۲٫۲ واحد درصد کاهش نشان می‌دهد.

در دی ماه سال جاری آپارتمان‌های نوساز ۵۵٫۷ درصد، واحدهای با عمر ۱۵-۱۱ سال ۱۶٫۶ درصد، واحدهای ۱۰-۶ سال ۱۴٫۹ درصد، واحدهای ۲۰-۱۶ سال ۶٫۷ درصد و واحدهای بیش از ۲۰ سال ۶٫۲ درصد معاملات را به خود اختصاص داده‌اند که هرکدام نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۲٫۲-، ۰٫۶، ۰٫۸، ۱٫۳ و ۰٫۳- درصد تغییر داشته‌اند.

در ماه پیش از آن نیز گزارش بانک مرکزی نشان می‌داد واحدهای نوساز تا ۵ سال ساخت با سهم ۵۴٫۵ درصد بیشترین سهم از معاملات شهر تهران را داشتند که در مقایسه با آذرماه سال قبل ۳٫۶ واحد درصد کاهش نشان می‌داد.

در آذرماه آپارتمان‌های نوساز با ۵۴٫۵ درصد، واحدهای با عمر ۱۵-۱۱ سال ۱۷٫۲ درصد، ۱۰-۶ سال ۱۵ درصد، ۲۰-۱۶ سال ۷٫۱ درصد و بیش از ۲۰ سال ۶٫۲ درصد معاملات را به خود اختصاص دادند که هرکدام نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۳٫۶-، ۲، ۰٫۳، ۱٫۲ و ۰٫۱ درصد تغییر داشتند.

ایسنا

    نظرات