اختصاص پنج میلیارد ریال به مطالعه‌ی بهسازی بافت‌های فرسوده‌ی شهری در استان کرمان

اختصاص پنج میلیارد ریال به مطالعه‌ی بهسازی بافت‌های فرسوده‌ی شهری در استان کرمان

رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان کرمان، از اختصاص پنج میلیارد ریال برای مطالعه‌ی بهسازی بافت‌های فرسوده‌ی شهری طی سال‌های ۸۸ و ۸۹ در استان خبر داد و افزود: این مبلغ از مصوبات دور دوم سفر هیئت دولت به استان کرمان تامین شده است

به گزارش بنا نیوز به نقل از روابط عمومی سازمان مسکن و شهرسازی  کرمان،تقی رضایی در ادامه افزود: برای بهسازی بافت‌های فرسوده‌ی شهری، مطالعات لازم در شهرستان‌های کرمان و رفسنجان به طور کامل انجام شده است.

وی ادامه داد: برای انجام مطالعات بافت‌های فرسوده‌ی شهر کرمان و رفسنجان به ترتیب ۱۴۴ و ۱۸۰ میلیون تومان هزینه شده است.

رضایی با بیان این‌که مطالعه‌ی بافت‌های فرسوده شش شهرستان کرمان در اولویت قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: مطالعات این طرح در شهرستان سیرجان بیش از ۱۰ درصد پیش‌رفت داشته و در شهرستان‌های جیرفت، زرند و کهنوج در دست اقدام است.

وی اختصاص ۱۰ میلیارد ریال برای کمک به بهسازی بافت‌های فرسوده‌ی شهری استان کرمان طی سال‌های ۸۸ و ۸۹ را از دیگر مصوبات دور دوم سفر هیئت دولت به استان کرمان ذکر کرد و گفت: در راستای اجرای این مصوبه، تاکنون ۱۹۵ میلیون تومان اعتبار جذب شده است.

رئیس سازمان مسکن و شهرسازی استان کرمان هم‌چنین افزود: تسهیلات بانکی و تخفیف ۵۰ درصدی عوارض پروانه‌ی ساخت، برای ساخت واحدهای مقاوم در بافت فرسوده‌ی شهرها، به متقاضیان اختصاص می‌یابد.

رضایی با اشاره به این‌که در سال گذشته ۸۰۰ فقره وام به متقاضیان ساخت و ساز در بافت‌های فرسوده اختصاص داده شده است، خاطرنشان کرد: میزان تسهیلات ارائه شده به واحدهای فرسوده در سال گذشته ۲۰ میلیون تومان بوده است.

لازم به ذکر است ۴۰۲۴ هکتار بافت فرسوده در استان کرمان وجود دارد که از این میزان ۱۵۸۹ هکتار آن در شهر کرمان واقع شده است.

 

    نظرات