چراغ سبز سازمان هواپیمایی به ایرلاین‌های خارجی

چراغ سبز سازمان هواپیمایی به ایرلاین‌های خارجی

http://www.bananews.ir/حمایت از سرمایه‌گذاران داخلی در عرصه هوانوردی کشور و کمک به تقویت ایرلاین‌های فعال ایرانی یکی از اصلی‌ترین اهداف سازمان هواپیمایی در طول سال‌های گذشته بوده که نتیجه آن کاهش فضای پرواز بسیاری از ایرلاین‌های خارجی در مسیرهای داخلی و بین‌المللی بوده است. موضوعی که شاید در آینده نزدیک با تغییراتی همراه شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir براساس آمارهای ارائه شده از سوی وزارت راه و شهرسازی ایرانی‌ها در طول سال رقمی نزدیک به چهار میلیارد دلار بلیت هواپیما از ایرلاین‌های خارجی و به طور خاص شرکت‌های هواپیمایی منطقه خاورمیانه خرید می‌کنند.

مبلغ بزرگی که برای سنجش آن فقط کافی است با رقم ۱۱ میلیارد دلاری خرید ایران از ایرباس برای ۱۱۸ فروند هواپیمای نو مقایسه شود.

این رقم گزاف با وجود شرایطی به وجود آمده که در طول سال‌های گذشته بر صنعت هوانوردی ایران حاکم بوده است.

سازمان هواپیمایی تلاش کرده برای از بین نرفتن بازارا شرکت‌های هواپیمایی ایرانی برخی از پروازها در مسیرهای بین‌المللی را تنها با این ایرلاین‌ها پیگیری کند تا شرکت‌های خارجی در این حوزه جولان ندهند.

این سیاست که اجرای آن به دلیل محدودیت ناوگان هوایی کشور بسیار دشوار است، حالا با یک ابهام دیگر روبه‌رو شده و آن بحث ورود توریست‌ها به ایران است.

مرتضی دهقان – مدیر کل دفتر نظارت بر فرودگاه‌ها و شرکت‌های هوانوردی سازمان هواپیمایی – خبر از آن داده که برخی از توریست‌ها تنها با ایرلاین‌های خاص پرواز می‌کنند و از این‌رو برای چگونگی ورودشان به ایران شرط‌هایی دارند.

از این رو سازمان هواپیمایی به منظور این‌که اولویت افزایش ورود توریست به ایران را پیگیری کند، در برخی حوزه‌ها اجازه آن را خواهد داد که با کمک به آژانس‌ها و کاهش حساسیت‌ها شرایط را در این حوزه فراهم کند.

هرچند هنوز این سازمان به‌طور دقیق درباره‌ی چگونگی شرایط این تغییر سیاستی سخنی نگفته، اما به نظر می‌رسد با این شرایط قدری اوضاع ایرلاین‌های خارجی در این حوزه بهبود یافته و در دوگانه حمایت از ایرلاین‌ها یا افزایش توریست سازمان هواپیمایی افزایش تعداد گردشگران را در دستور کار خود قرار دهند.

 

ایسنا

    نظرات