انتخاب تاکسی«لوکس»؛ اجبار یا الزام؟

انتخاب تاکسی«لوکس»؛ اجبار یا الزام؟

http://www.bananews.ir/رئیس کمیته حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران هدف جایگزینی خودروهای مدرن بجای تاکسی های فرسوده را کاهش آلودگی هوای شهر تهران عنوان کرد و گفت: قرار نیست نوع و مدل خودرو از سوی سازمان تاکسیرانی مشخص شود.

 به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir محسن سرخو با اعلام اینکه هدف جایگزینی خودروهای مدرن بجای تاکسی های فرسوده و در انتخاب خودروهای (لوکس) به هیچ وجه اجباری برای رانندگان تاکسی وجود ندارد، گفت: قرار نیست نوع و مدل خودرو از سوی سازمان تاکسیرانی مشخص شود ولی هدف این است که خودروهایی با آلایندگی کمتر و مناسب تر جایگزین خودروهای فرسوده فعلی شود.

وی ادامه داد: طی مطالعاتی که در شورای شهر چهارم انجام دادیم، به این جمع بندی رسیدیم که در روزهای پاییز و زمستان آلایندگی شهر تهران از مراکز طرح ترافیک آغاز و بعد دیگر نقاط شهر تهران را در بر می گیرد و احتمالا اتوبوس‌ها، تاکسی‌ها و موتورسیکلت‌ها آلایندگی بالایی دارند.

سرخو در این راستا به لزوم جایگزینی موتورسیکلت‌های برقی به جای موتورهای احتراقی اشاره کرد و افزود: ما نباید به مردم الزام کنیم که چه نوع موتوری را خریداری کنند و در مورد تاکسی‌ها نیز بحث جایگزینی تاکسی‌هایی با آلایندگی کم مطرح است که سالانه تعدادی جایگزین می‌شود و باید تقاضا نیز از سوی رانندگان تاکسی صورت گیرد و بانک ها نیز همکاری لازم را بعمل آورند.

 

ایسنا

    نظرات