جزئیات دو شرط اصلی اجرای طرح زمین صفر/ توافق بر تعیین قیمت ساخت و سود مورد انتظار انبوه‌سازان

جزئیات دو شرط اصلی اجرای طرح زمین صفر/ توافق بر تعیین قیمت ساخت و سود مورد انتظار انبوه‌سازان

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اجرای مدل «زمین صفر» در تهران با مشارکت انبوه‌سازان گفت: اجرای طرح زمین صفر منوط به دو شرط توافق بر تعیین قیمت ساخت و سود مورد انتظار بعد از پایان دوران ساخت و ساز با انبوه سازان است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ محمد سعید ایزدی، مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری، درباره اجرای مدل زمین صفر اظهار داشت: با مدل «زمین صفر» در تلاش هستیم که انگیزه‌ای برای ترغیب و تشویق انبوه‌سازان و فعالان این صنعت که تمایل دارند به عرصه نوسازی بافت فرسوده وارد شوند، ایجاد کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در این طرح اراضی و املاکی که در اختیار دولت است را به سرمایه‌گذاران و انبوه‌سازان واگذار می‌کنیم. بدون این که در دوران مشارکت و ساخت قیمت‌گذاری انجام شود. بنا بر این انبوه‌سازان وارد پروژه می‌شوند و ساخت و ساز را انجام می‌دهند.

وی با تاکید بر این که اجرای این طرح منوط بر اجرای دو شرط است، گفت: شرط اول این است که قیمت ساخت باید مورد توافق دو طرف قرار بگیرد و دومین شرط هم این است که سود مورد انتظار باید در ابتدای انعقاد قرارداد مورد توافق قرار بگیرد.

ایزدی ادامه داد: در حال حاضر دو منطقه تهران پایلوت اجرای طرح مدل زمین صفر هستند. در حال حاضر در محله سیروس در تهران ۸ هزار مترمربع زمین را در اختیار شرکت سرمایه‌گذاری مسکن قرار داده‌ایم.

وی افزود: ۵ پلاک دیگر نزدیک به هزار متر مربع به شرکت دیگری واگذار کرده‌ایم. این شرکت‌های ساختمانی در اراضی واگذار شده از سوی دولت، سرمایه‌گذاری و طراحی می‌کنند و در نهایت طراحی تایید شده از سوی شرکت عمران و بهسازی شهری را به اجرا در می آورند.

معاون وزیر راه و شهرسازی به ایلنا گفت: بعد از پایان دوران ساخت، انبوه‌سازان با توجه دو فاکتور قیمت ساخت و سود مورد انتظار سهم خود را از پروژه ها برداشت می‌کنند.

ایزدی تاکید کرد: این سیاست به نوعی تسهیل کردن شرایط مشارکت بخش خصوصی در ساخت و ساز است.

 

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

    نظرات