مجوز ۵۰۰ شرکت خدماتی لغو شده است

مجوز ۵۰۰ شرکت خدماتی لغو شده است

نظری‌جلالی در خصوص مشاغل سخت و زیان‌آور نیز گفت : تشخیص مشاغل سخت و زیان‌آور قشر کارگر بر عهده کمیته کارگری استان است.www.bananews.ir

معاون روابط کار وزیر کار و امور اجتماعی گفت: بر اساس مصوبات صورت گرفته پرداخت سهام عدالت به کارگران فصلی و ساختمانی در دستور کار دولت قرار گرفته است

به گزارش بنانیوز به نقل از ایلنا ، ابراهیم نظری‌جلالی در نشست با اعضای تشکلات و انجمن‌های کارگری استان چهارمحال و بختیاری از کارگران به عنوان بازوان پرتوان کارفرمایان نام برد و اظهار داشت: کارگران موتور محرکه اقتصاد کشور محسوب می‌شوند و نقش ارزنده‌ای در روند رشد و توسعه کشور ایفا می‌کنند. وی بر ضرورت تعامل و همکاری کارگر و کارفرما تأکید کرد و افزود: میان کارگر و کارفرما و قانون کار ارتباط تنگاتنگی حاکم است به گونه‌ای که ارتقای آگاهی کارفرما و کارگر از قانون کار موثرترین راهکار در برطرف کردن مشکلات فیمابین به شمار می‌رود.

نظری‌جلالی با بیان اینکه قانون کار در سطح واحدهای کارگری باید به صورت صحیح و اصولی اجرا شود، افزود: اجرای صحیح و اصولی قانون کار در واحدهای کارگری نه تنها مشکلات فیمابین کارگران و کارفرمایان را به طور محسوس تقلیل می‌دهد بلکه در روند پیشرفت واحدهای تولیدی موثر و کارساز خواهد بود.

وی حمایت از کارگران را رویکرد اساسی دولت عدالت محور دهم دانست و افزود: برهمین اساس و با عنایت دولت نهم، وزارت کار و امور اجتماعی موفق شد از بیکاری بیش از یک میلیون کارگر در سطح کشور جلوگیری کند.

وی با بیان اینکه قانون باید از ضمانت اجرایی اصولی برخوردار باشد، افزود: برهمین اساس وضعیت بازار مهم‌ترین مولفه در عدم اجرای کامل قانون کار است.

نظری‌جلالی بر ضرورت رعایت و احقاق حقوق قشر کارگر در واحدهای کارگری تأکید کرد و گفت: وزارت کار معتقد است حقوق قشر کارگر باید نسبت به مدت زمان فعالیت کارگر توسط کارفرما پرداخت شود.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار کارگر مشمول قانون کار از از مزایای اقلام مصرفی کارگران (بن کارگری ) بهره‌مند هستند که این مهم مصداق توجه دولت به این قشر از جامعه است.

وی با بیان اینکه بیش از ۴۷ درصد از میزان اشتغال کشور در حوزه خدمات است، گفت: این در حالی ا‌ست که مجوز بیش از ۵۰۰ شرکت خدماتی در کشور به دلیل عدم رعایت قانون کار لغو شده است.

وی توزیع عادلانه ثروت را مهم‌ترین اولویت اجرایی شدن قانون سهام عدالت در جامعه عنوان کرد و افزود: بر اساس مصوبات صورت گرفته توزیع سهام عدالت کارگران فصلی و ساختمانی در دستور کار دولت قرار گرفته است.

نظری‌جلالی در خصوص مشاغل سخت و زیان‌آور نیز گفت : تشخیص مشاغل سخت و زیان‌آور قشر کارگر بر عهده کمیته کارگری استان است.

معاون وزیر کار و امور اجتماعی در پایان عملکرد چهارمحال و بختیاری را در راستای اشتغالزایی جوانان مطلوب ارزیابی کرد و گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون۵/۱۱۸ درصد میزان اشتغال پیش‌بینی شده در این استان محقق شده که این مهم نمود عینی عملکرد مطلوب اداره‌کل کار این استان است.

    نظرات