جمهوری آذربایجان بزرگراه ارتباطی خود با ایران را توسعه می‌دهد

جمهوری آذربایجان بزرگراه ارتباطی خود با ایران را توسعه می‌دهد

www.bananews.irیک مقام وزارت حمل و نقل جمهوری آذربایجان اعلام کرد کشورش در حال اجرای طرحی یک میلیارد دلاری برای توسعه بزرگراه ۲۴۳ کیلومتری این کشور تا مرزهای ایران است.

رییس بخش حمل و نقل زمینی وزارت حمل و نقل آذربایجان تاکید کرد کلیه بزرگراههای این کشور تا ۱۵ سال آینده از نظر کیفیت به سطح استانداردهای روز اروپا نزدیک خواهد شد .

جاوید قربان اف تصریح کرد پروژه بهینه سازی کیفیت بزرگراههای آذربایجان آغاز شده است و تا ۱۵ سال آینده سطح کیفیت این بزرگراهها به اروپا نزدیک خواهد شد .

بر اساس این گزارش یکی از مهمترین پروژه های بزرگراهی در آذربایجان احداث و تکمیل پروژه بزرگراه تا مرزهای روسیه است . تا کنون ۱۳۲ کیلومتر از این پروژه در مرزهای این کشور اجرا شده است . طول کل این بزرگراه ۱۹۵ کیلومتر است .

به گفته وی هم اکنون شرکتهای پیمانکار در حال اجرای ۶۰ کیلومتر باقی مانده این بزرگراه هستند . حدود ۴۰۰ میلیون منات برای تکمیل این پروژه نیاز خواهد بود . کل هزینه لازم برای اجرای بزرگراه باکو به مرزهای روسیه بیش از یک میلیارد منات برآورد شده است . تقریبا کل هزینه های این پروژه از طریق منابع دولتی تامین شده است .

قربان اف همچنین افزود آذربایجان در حال بازسازی و توسعه بزرگراهی به سوی مرزهای ایران است . طول این بزرگراه ۲۴۳ کیلومتر است . هزینه اجرای این پروژه یک میلیارد دلار است که تا کنون ۵۰۰ میلیون دلار آن تامین شده است . از این رقم نیز تا کنون ۱۰۰ میلیون دلار هزینه شده است . با تکمیل این بزرگراه حمل و نقل زمینی میان دو کشور تسهیل خواهد شد.

 

منبع:فارس

    نظرات