تاکید بر تقویت و توسعه حمل و نقل استان یزد

تاکید بر تقویت و توسعه حمل و نقل استان یزد

در شورای هماهنگی راه وشهر سازی استان یزد مطرح شد :
تاکید بر تقویت و توسعه حمل و نقل استان یزد
در نشست امروز شورای هماهنگی راه وشهرسازی استان یزد که با حضور مدیران و دستگاههای عضو این شورا درحوزه حمل ونقل ومسکن به میزبانی اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان برگزارشد به موضوع توسعه و ارتقاء حمل و نقل در جهت توسعه گردشگری در جایگاه جهانی شدن شهریزد پرداخته شد .
به گزارش روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان یزد در ابتدای این نشست مدیرکل جدید اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ضمن عرض خیرمقدم و تشکر از حضور اعضا حاضر در جلسه، به موضوع اهمیت جایگاه استان یزد به لحاظ قرارگیری آن در چهارراه مواصلاتی کشورپرداخت و افزود: افزایش ایمنی راهها و توسعه حمل ونقل جاده ای از جمله برنامه های این اداره کل در سالجاری می باشد. وی ازدستگاههای عضو شورا خواست تا با هماهنگی و همکاری مضاعف بتوانیم باسرعت بیشتر به اهداف و سیاست های وزارت راه و شهرسازی و توسعه حمل و نقل و افزایش ایمنی و در نهایت کاهش تلفات جاده ای برسیم.
رئیس شورای هماهنگی راه و شهرسازی استان یزد ضمن عرض خوش آمد گویی به مهندس علیخانی مدیرکل جدید اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان، از مهندس صادقیان مدیرکل پیشین و مهندس برازنده مقدم سرپرست این اداره کل قداری دانی کرد و اظهار امیدواری نمودکه با حضور مهندس علیخانی در این اداره کل شاهد تحولات بنیادین درحوزه ایمنی راهها وحمل و نقل استان باشیم .محمدرضا نقصان محمدی در ادامه این نشست با اشاره به دستورکار جلسه خاطرنشان کرد توسعه و افزایش سطح کیفی حمل و نقل ریلی، هوایی و زمینی استان با نگاه جهانی و در جهت توسعه گردشگری از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید برنامه ریزی نماییم در مقیاس ملی و عرصه های بین المللی به استاندارد های لازم برسیم .
مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد با اشاره به برگزاری نمایشگاه بین المللی حمل و نقل که قرار است در آذرماه سال جاری در یزد برگزار گرددافزود: از همه مدیران محترم عضو این شورا می خواهم تا دربرگزاری این نمایشگاه فعالانه مشارکت نمایند. وی اظهارامیدواری کرد برگزاری این نمایشگاه می تواند در معرفی استان و پتانسلهای موجود در ارتقاءحوزه حمل ونقل نقش به سزایی داشته باشد .
رئیس شورای حمل و نقل استان، راه آهن یزد را جزء موفق ترین راه آهن های کشور یاد کرد و افزود انشاا... با برگزاری همایش بین اللمللی NEXT STATION ۲۰۱۹ دریزد که درسطح ملی درحال پیگیری می باشد بتوانیم شاهد تحولات اساسی در جهت ارتقاء سطح کیفی حمل و نقل ریلی در استان باشیم .
نقصان محمدی با اشاره به تسهیلات بانکی درحوزه احیای بافت فرسوده افزود: اقبال عمومی شهروندان گرامی در جذب این تسهیلات ارزان قیمت باید افزایش یابد که امیدواریم با مشارکت فعال مردم وسرمایه گزاران در جهت افزایش رونق بازار مسکن واحیای بافت ناکارآمد شهری ونهایت اجرای طرح ملی بازآفرینی شهری موثر باشد .
وی با تاکید بر رشد مبتنی بر حمل و نقل همگانی و حمل و نقل ترکیبی گفت: استان یزد با پتانسیل خوبی که در جهت توسعه و ارتقاء حمل ونقل دارد در آینده نزدیک شاهد تحولات خوبی در این حوزه خواهیم بود .
در پایان این جلسه هرکدام ازحاضرین ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده حوزه خود به طرح مسائل و مشکلات موجود پرداختند

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان یزد

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان یزد

    اداره کل راه و شهرسازی استان یزد یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات