سالمندان شهروندان ارشد شهر/ نکریم سالمندان از آموزه های روشن فرهنگ اسلامی

سالمندان شهروندان ارشد شهر/ نکریم سالمندان از آموزه های روشن فرهنگ اسلامی

به گزارش شهریارنیوز به نقل از معاونت فرهنگی واجتماعی،حمیدی ادامه داد: نقش تربیت در بنیان خانواده تکریم و حرمت سالمندان و خردمندان به عنوان بزرگان خانواده و اجتماع است.
وی افزود: سالمندی موهبتی الهی است و فرد با طی کردن مسیر زندگی و انجام مسئولیت های خود به دوران سالمندی رسیده  و تجربیات و گنجینه هایی به دست آورده است که باید سایر افراد جامعه نیز از آن تجربیات بهره ببرند .
حجت الاسلام احمد حمیدی  همچنین گفت:سالمندان سرمایه های ارزشمند زندگی تمامی افراد جامعه  و خیر وبرکت جامعه هستند که این سرچشمه های بی بدیل از خودگذشتگی، ایثار و فداکاری باید بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و همچنین حفظ حرمت آنان که جزئی از ارزش های دینی نظام جمهوری اسلامی است به نسل های آینده انتقال یابد.
وی بااشاره به اینکه  آیات و روایات دینی در خصوص احترام به سالمندان بیانگر توجه به جایگاه والای سالمندان است اظهار کرد: توجه به سالمندان که منبع تجربه، دانش و بزرگی هستند، نشانه جامعه سالم است، و جامعه نیز باید از تجارب ارزشمند آنان نهایت استفاده را ببرند.
معاون فرهنگی واجتماعی  شهرداری تبریز از راه اندازی ۱۷  کانون سالمندی درمحلات شهر تبریز با هدف انتقال تجربیات سالمندان به شهروندان  در سال جاری  خبر داد.
حمیدی ، ارتقای سطح آگاهی و توانایی سالمندان به منظور بهبود بخشیدن به شیوه زندگی و استفاده از توان علمی،تخصصی،آموزشی سالمندان در ارتقای سطح سلامت خود و جامعه را از اهداف راه اندازی کانونهای سالمندی محلات برشمرد .
وی در پایان ضمن تاکید بر لزوم برگزاری مراسم های تکریم سالمندان  در طول سال  از مدیریت فرهنگی شهرداری منطقه یک در راستای برگزاری این  مراسم  تقدیر وتشکر نمود.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات