هزینه خدمات مهندسی بنوعی سرمایه گذاریست و در جهت حفظ سرمایه ملی می باشد/ بازرسی ایمنی در مرحله فراخوان جهت آموزش مهندسان قرار دارد

هزینه خدمات مهندسی بنوعی سرمایه گذاریست و در جهت حفظ سرمایه ملی می باشد/ بازرسی ایمنی در مرحله فراخوان جهت آموزش مهندسان قرار دارد

هزینه خدمات مهندسی بنوعی سرمایه گذاریست و در جهت حفظ سرمایه ملی می باشد / بازرسی ایمنی در مرحله فراخوان جهت آموزش مهندسان قرار داردمهندس علی نیا رئیس سازمان در مراسم آئین تکریم و معارفه دوره هفتم و هشتم هیات مدیره؛ ضمن تشکر از هیات اجرایی و هیات نظارت هشتمین دوره انتخابات هیات مدیره سازمان و تلاش ها و زحمات هیات مدیره دوره هفتم و تبریک به منتخبان دوره هشتم، از همکاری و پشتیبانی خوب استانداری، معاونت محترم امور عمرانی و مدیرکل راه و شهرسازی استان و همکاران آن اداره کل و همچنین از همه دستگاه های مرتبط با فعالیت سازمان و دستگاه های نظارتی که در طول سه سال داشتند قدردانی نمود.

علی نیا سازمان نظام مهندسی استان را با ۳۵ هزار عضو از جمله سازمان های موفق و پیشرو در کشور دانست.

وی عمده فعالیت آموزش در طول سه سال را برگزاری ۷۶۰ دوره ارتقاء پایه و نیازسنجی و برگزاری حدود ۸۵ کارگاه تخصصی و حرفه ای عنوان کرد و برگزاری دو مرحله آزمون در هر سال و با توجه به اینکه مازندران دبیرخانه دائمی HSE در کشور می باشد همایش ملی در این بخش و برگزاری بزرگترین کنفرانس ملی برق را از جمله اقدامات این سازمان اعلام کرد.

علی نیا فعالیت در بخش کنترل نظارت را که شامل بیش از ۱۸۰۰۰ بازدید و بررسی و کنترل نقشه حدود سی و سه هزار پروژه خوب ارزیابی کرد و اعلام داشت در بخش آزمایشگاه ها و کنترل عملیات حفاری و گمانه ها بیش از شش هزار بازدید از جانب این گروه انجام پذیرفت.

سازمان نظام مهندسی ساختمان دارای ۱۶ کمیسیون و ۷ گروه تخصصی فعال بوده که به عنوان بازوان مشورتی هیات مدیره می باشد. علی نیا در ادامه اظهار داشت حدود دو هزار مورد کارشناسی ماده ۲۷ انجام گرفت که در قالب تفاهم نامه که با اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان و بیمه ایران این کارشناسی به سازمان واگذار گردید.

علی نیا برنامه ترویجی که در طول سه سال در جهت فرهنگ سازی در رعایت مقررات ملی و معرفی فعالیت ها، و ظرفیت و جایگاه سازمان و قرارداد با صدا و سیما را از اقدامات ارزشمند این دوره عنوان نمود.

وی همچنین صدور بیش از دو هزار و هفتصد شناسنامه فنی و بررسی بیش از هزار پرونده انتظامی را از جمله فعالیت سازمان برشمرد.

رئیس سازمان نظام مهندسی عمده فعالیت سازمان را در بخش رفاهی ارائه تسهیلات بانکی به بیش از ۵۸۰۰ نفر و پوشش بیمه مسئولیت برای مهندسان و از طرفی ارائه خدمات درمانی رایگان به مهندسان و پوشش بیمه تکمیلی از جمله طرحها می باشد.

عضو شورای مرکزی از نهایی شدن بازرسی ایمنی در این دوره خبر داد و اعلام داشت که این امر در مرحله فراخوان مهندسین برای گذراندن دوره آموزش قرار دارد و در بخش بیمه تامین اجتماعی هم اقدامات بسیار موثری انجام گرفت و در مرحله انعقاد تفاهم نامه با صندوق بیمه تامین اجتماعی کشاورزان و روستاییان می باشیم.

سیف اله علی نیا در ادامه به هزینه خدمات مهندسی اشاره داشته و اظهار داشت: این رقم کمتر از دو درصد بوده که در مقایسه با سایر هزینه ها بسیار پایین می باشد و در این بخش نیازمند تغییر نگاه در جامعه هستیم. وی آسیب شناسی در خصوص ارائه خدمات مهندسی را در قالب تشکیل یک کارگروه ضروری دانست و اظهار امیدواری کرد که دوره هشتم در بخش ارائه خدمات واقعی اقدامات خوبی صورت پذیرد.

مهندس علی نیا با اشاره به شعار سال جاری که از سوی مقام معظم رهبری نامگذرای شد بنام حمایت از تولید ملی نقش مهندسان را ویژه دانست و تاکید کرد در جهت تقویت سرمایه ملی و رونق اقتصادی و حمایت از اشتغال این کار باید در همه زمان ها مورد توجه قرار گیرد. وی در پایان ظرفیت سازمان نظام مهندسی را بسیار بالا دانست و اظهار داشت ما نیازمند تغییر رویکرد دولت در بخش واگذاری بیشتر مسئولیت ها به سازمان و مهندسان هستیم و اگر این اراده و همت بوجود آید هم به حفظ سرمایه ملی کمک کردیم و هم به حل مشکل اشتغال مهندسان که بازرسی مصالح ساختمانی و اجرایی کردن مبحث تعمیر و نگهداری و ممیزی انرژی از جمله این اقدامات می تواند باشد.لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران

  منبع خبر

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران

  سازمان نظام مهندسی ساختمان استان مازندران یک انجمن در شهر ساری می باشد

   نظرات