افزایش حداقل سه برابری اعتبار پروژه های راه سازی پیوست یک قانون بودجه سال ۹۷ استان اردبیل در مقایسه ...

افزایش حداقل سه برابری اعتبار پروژه های راه سازی پیوست یک قانون بودجه سال ۹۷ استان اردبیل در مقایسه ...

به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی استان اردبیل ، محبوب حیدری مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل در جریان بازدید استاندار اردبیل ، نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران استانی و شهرستان خلخال از پروژه های راه سازی شهرستان خلخال افزود: در حالی که مجموع اعتبارات لحاظ شده به پروژه های راه سازی این استان در سال گذشته ۱۶۰ میلیارد ریال بود، این میزان امسال به ۷۰۰ میلیارد ریال افزایش یافته است .

وی با اشاره به علت تاخیر اجرای پروژه کمربندی خلخال گفت: با توجه به پیگیری نماینده مردم منطقه و استاندار اردبیل هم اکنون این پروژه فعال و در حال اجراست و در حال حاضر عملیات خاکی در۳ کیلومتر از مسیر ۵/۵ کیلومتری کمربندی اجرا شده است و پیمانکار پروژه بالای دو میلیارد تومان مطالبات دارد.

حیدری گفت: برای خرید و تملک اراضی واقع در مسیر باقیمانده اجرای پروژه کمربندی خلخال ۷۰ میلیارد ریال تخصیص نقدی مورد نیاز است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل به ارتقای شاخص راههای ارتباطی شهرستان خلخال اشاره کرد و افزود: در سال گذشته و سالجاری توجه ویژه ای به اجرای پروژه های راه سازی شهرستان خلخال شده که این امر سبب افزایش میانگین شاخص بهره مندی مردم منطقه از راه های اصلی ، فرعی و راه ارتباطی آسفالت روستایی در این شهرستان شده است.

وی گفت: عملیات بهسازی راه ارتباطی خلخال پونل ، همچنین بهسازی و ارتقاء محور خلخال به اسالم با استفاده از تکنولوژی بازیافت سرد و تبدیل آن به راه اصلی در طول ۱۶ کیلومتر با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال از دیگر پروژه های شهرستان خلخال می باشد که با اجرای آن بخش اعظم محور خلخال به اسالم با تبدیل مشخصات به راه اصلی موجب افزایش ایمنی تردد در این محور خواهد شد.

حیدری افزود: برای اجرای پروژه تعریض جاده و تبدیل راه فرعی خلخال به اسالم عرض ۵/۵ متری سابق این جاده به ۱۱ متر و مطابق با شاخص راه اصلی ارتقا یافته و آماده بهره برداری بوده و با نصب گاردریل ، علایم ایمنی و هشدار دهنده و خط کشی جاده با صرف ۲۰ میلیارد ریال اعتبار بزودی در اختیار مردم منطقه قرار خواهد گرفت و پیمانکاران طرف قرارداد بالای ۱۴ میلیارد تومان مطالبات دارند.

لازم به ذکر است استاندار اردبیل به همراه هیت همراه در این سفر از پروژه های راه اصلی خلخال به اسالم ، راه توریستی خلخال به ماسوله در استان گیلان و راه اصلی کلور ، درام به منجیل بازدید کردند.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل

    منبع خبر

    اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل

    اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات