همتی درهشتمین جلسه شورای اداری شهرستان زاوه عنوان کرد:ارتقاء سطح حفاظتی منطقه شکار ممنوع کلیلاق در دستور کار سازمانی قرار دارد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی در هشتمین جلسه شورای اداری شهرستان زاوه که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد ،از مناطق طبیعی این شهرستان به عنوان یک سرمایه  و پتانسیل ارزشمند یاد کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی ،تورج همتی دراین نشست که با حضور ریاست سازمان جهاد کشاورزی و مدیر کل بهزیستی استان، فرماندار، رئیس دادگستری زاوه  و دیگر اعضای شورای اداری  این شهرستان برگزار شد،گفت: ۳۷ درصد وسعت شهرستان زاوه، عرصه تحت مدیریت محیط زیست استان است و غنای زیستگاهی و تنوع گونه ای در منطقه شکار ممنوع کلیلاق موجب شده پیگیری های لازم به منظور ارتقاء سطح حفاظتی آن از منطقه شکار ممنوع به منطقه حفاظت شده در دستور کار سازمانی قرار گیرد .

وی همچنین از اجرای طرح بانوی سبز دراستان سخن گفت و افزود:برای پیاده سازی این طرح نیازمند  مشارکت حداکثری جامعه زنان روستایی درسراسر استان هستیم و انتظار می رود این طرح به عنوان یک طرح پایلوت  واقدامی موفق درکشور قابلیت الگو برداری داشته باشد .

این مقام مسئول همچنین از احداث پاسگاه محیط بانی علیک در این شهرستان خبر داد و گفت: انشاله حداکثر تا پایان سالجاری شاهد بهره برداری این پاسگاه خواهیم بود . وی خاطر نشان ساخت بزودی شبکه بی سیم  منطقه برقرار  و واحدهای حفاظتی علیک و کلیلاق برای گشت و کنترل مضاعف ادارات محیط زیست شهرستانهای همجوار تجهیز خواهند شد و ابن اقدامات گام ارزشمندی در جهت حفظ تنوع زیستی منطقه خواهد بود .

همتی همچنین ضمن تاکید بر استفاده از پتانسیل هاوظرفیت های آموزشی به منظور توسعه فرهنگ زیست محیطی منطقه،  همراهی فرماندار شهرستان و دیگر دستگاه های اجرایی زاوه با حفاظت محیط زیست این شهرستان را درخور تقدیر دانست و اظهار امیدواری کرد که با پیاده سازی راهبرد های محیط زیستی  و تعاملات موثر بین بخشی ، شاهد رشد و توسعه فرهنگ زیست محیطی و افزایش مشارکت مردمی در منطقه باشیم .

در ادامه این نشست ،کارکنان حفاظت محیط زیست زاوه و دو نفر از عکاسان حیات وحش شهرستان بواسطه عملکرد مطلوب و رضایت بخش درسطح شهرستان، مورد تقدیر فرماندارشهرستان زاوه قرار گرفتند .

اقامه نماز جماعت به اتفاق جمع کثیری از مسئولین  ، بازدید از فعالیت های زیست محیطی  کارخانه سیمان زاوه و مرکز کنترل سیستمهای آنلاین ،وپیاده سازی نظام مدیریت سبزدر گلخانه سیمان زاوه و بررسی روند فعالیت سایت قوچ و میش وحشی از دیگر برنامه های این سفر یک روزه به زاوه بود .

گفتنی است درادامه این سفر، ازپروژه درحال ساخت پاسگاه محیط بانی علیک و منطقه شکار ممنوع کلیلاق بازدید و وضعیت تنوع زیستی و زیستگاهی این منطقه با حضورمدیرکل حفاظت محیط زیست استان، فرماندارشهرستان زاوه، رئیس دادگستری زاوه وبخشدار بخش سلیمان وحضور جمعی از محیطبانان منطقه مورد بازدید و پایش قرارگرفت . لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوى

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوى

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوى یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات