دیدار شهردار و دبیر شورای اسلامی شهر و معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج با هیات مدیره جدید سازمان

دیدار شهردار و دبیر شورای اسلامی شهر و معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج با هیات مدیره جدید سازمان

روز دوشنبه ۲۸ آبان ۹۷ ، هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز ، میزبان دکتر کمالی زاده شهردار کرج، مهندس حاجی قاسمی دبیر شورای اسلامی شهر کرج و مهندس احمدی پرگو معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج در محل سازمان بودند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز ضمن خیرمقدم به میهمانان، با اشاره به مصوبه کمیسیون ماده ۵ استان در خصوص جلوگیری از ساخت و ساز دونقشه ای، دفاع همزمان سازمان و شهرداری از این امر را یک اتفاق خوب و نشانه همراستایی اهداف دو مجموعه برشمرد.

مهندس فرهاد غلامی ابراز امیدواری کرد با پشتوانه سبقه مهندسی و پیشرو بودن استان در اقدامات روزآمد و با همکاری دومجموعه بتوان کارهای بزرگ و مهمی انجام داد.



رییس سازمان با اشاره به مشکلات ناشی از تغییرات آیین نامه ای ابراز امیدواری کرد با تصمیمات امروز کمیسیون ماده ۵ و شکل گیری مناسب همکاری ها، شاهد تحولات مهمی در جهت حفظ منافع بهره برداران ساختمان باشیم.

وی سازمان را بازوی کمکی مدیریت شهری و شهرداری در جهت ارتقای کیفیت ساخت و ساز و امور فنی وعمرانی برشمرد.

رییس سازمان در بخش دیگری از سخنانش افزود: متاسفانه موضوع دونقشه ای بودن ساخت و ساز ایرادات فراوان قانونی و اجرایی را برای سازمان و شهرداری ایجاد کرده است که با رفع آن می توان امیدوار بود مشکل مجریان ذیصلاح و صدور شناسنامه فنی و ملکی و دیگر خدمات مرتبط مرتفع شود.

غلامی از توافق با معاونت شهرسازی و معماری شهرداری کرج برای برگزاری جلسات منظم هفتگی برای رسیدن به بالاترین سطح تعامل خبر داد.


هدف شهرداری کوتاه کردن پروسه صدور پروانه ساختمانی است

در ادامه معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج با اشاره به جلسات مشترک شهرداری و سازمان، هدف شهرداری را کوتاه کردن پروسه صدور پروانه ساختمان و دیگر خدمات دانست که در این مسیر راه اندازی سامانه اتوماسیون شهرداری می تواندکمک شایسته ای به این امر نماید.

مهندس احمدی پرگو با اشاره به در پیش بودن تفاهم های دو جانبه جدید میان شهرداری و سازمان، رضایت شهروندان را هدف همه تفاهم ها و توافقات برشمرد که لازمه آن کاهش بوروکراسی اداری و ارتقای کیفیت ساخت و ساز در شهر است.



امکان ارایه خدمات مجریان ذیصلاح باید ظرفیت سنجی شود

مهندس حاجی قاسمی دبیر شورای اسلامی شهر کرج و رییس کمیسیون عمران این شورا ضمن ابراز خوشوقتی از حضور در جمع هیات مدیره جدید، سازمان را خاستگاه فعالیت های اجتماعی و حرفه ای خود برشمرد و افزود: من به این موضوع افتخار می کنم.

وی با اشاره به تصمیمات جدید شهر و استان به منظور الزامی شدن بهره گیری از مجریان ذیصلاح، بر ظرفیت سنجی به منظور ارایه شایسته خدمات به شهروندان و تسریع و تسهیل در این خصوص تاکید کرد.


شهرداری و سازمان نظام مهندسی یک روح در دو جسم هستند

شهردار کرج نیز در سخنان خود در جمع اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز نظام مهندسی را از فرهیخته ترین تشکل های مردم نهاد خواند .

دکتر کمالی زاده شهرداری و سازمان را یک روح در دو جسم دانست که هدف مشترک شان ساخت و ساز با کیفیت است.

وی دفاع این دو مجموعه از موضوع حذف ساخت و ساز دو نقشه ای را نشانی بارز از این امر دانست.



شهردار کرج در ادامه با اشاره به مشکلات پیش روی شهر یادآور شد : فکر می کنم در برخی از امور باید در عوض رفع مقطعی مشکلات و معضلات، باید مشکل را ریشه کن کنیم.

کمالی زاده چابک تر شدن سیستم اداری سازمان به منظور رسیدن به سطح مورد انتظار خدمات از نگاه شهروندان تاکید کرد و نگاه شهرداری را نیز برقراری عدالت در توزیع خدمات و دسترسی همه شهروندان به تمامی خدمات برشمرد.

در ادامه در خصوص بند های تفاهم نامه مشترک بحث و تبادل نظر شد .



هم افزایی توان شهرداری و سازمان راهکار برون رفت از وضعیت نامناسب ساخت و ساز

مهندس کاتب عضو هیات مدیره سازمان تمرکز بر قانون را بهترین راه رسیدن به ساخت و ساز باکیفیت دانست و  بر لزوم بهره گیری حداکثری از مجریان ذیصلاح ساختمانی به منظور ارتقای کیفیت ساخت تاکید کرد.


مهندس صنوبر نایب رییس اول سازمان نیز با اشاره به زیرساخت های ایجاد شده در سازمان که بسیاری از آنها در دوره حضور میهمانان محترم در ترکیب هیات رییسه سازمان صورت گرفته است، با اشاره به تصمیمات بسیار شایسته اتخاذ شده در کمیسیون ماده ۵ در خصوص حذف ساخت و ساز دو نقشه ای، این روز را روزی تاریخی برای صنعت ساخت و ساز استان برشمرد که با همکاری و تفاهم مجموعه های دخیل در این امر می توان یمن آن را دوچندان کرد.



وی با اشاره به ظرفیت های فراوان استفاده نشده در سازمان به منظور ارتقای کیفیت ساخت ابراز امیدواری کرد شهرداری کرج، گامهای موثری در جهت هم افزایی توان دو مجموعه بردارد.


لینک اصل خبر در سایت سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

    منبع خبر

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز

    سازمان نظام مهندسی ساختمان استان البرز یک انجمن در شهر کرج می باشد

    نظرات