تلاش داریم ایستگاه مترو میدان امام حسین(ع) در دهه فجر به بهره برداری برسد

تلاش داریم ایستگاه مترو میدان امام حسین(ع) در دهه فجر به بهره برداری برسد


شهردار شیراز در بازدید از پروژه ایستگاه قطار شهری میدان امام حسین (ع) خبر داد: تلاش داریم این ایستگاه در دهه مبارک فجر به بهره برداری برسد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور گفت: عملیات عمرانی ایستگاه قطارشهری میدان امام حسین (ع) بسیار گسترده، فنی، دقیق و پیچیده است اما براساس برنامه ریزی های انجام شده و سرعت بالای اجرای پروژه، امیدوارم این ایستگاه در دهه مبارک فجر به بهره برداری برسد.
وی با تاکید بر اینکه بازدیدهای دوره ای از پروژه های عمرانی سطح شهر به منظور نظارت بر روند اجرا و افزایش سرعت تکمیل این پروژه ها صورت می گیرد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر عملیات عمرانی پروژه ایستگاه قطار شهری میدان امام حسین (ع) با تکیه بر توان و مهارت سازمان عمران از سرعت بالایی برخوردار است و اجرای آن توسط این سازمان عمران فرصتی برای نشان دادن توان فنی، اجرایی و مهندسی مجموعه شهرداری شیراز محسوب می شود.
شهردار شیراز در این بازدید با بیان اینکه تاکنون ۷۰ میلیارد تومان برای ساخت این پروژه هزینه شده است، گفت: پیش بینی می شود هزینه اجرای پروژه تا پایان مراحل اجرایی و بهره برداری کامل از هر دو طبقه بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان باشد.
مهندس اسکندرپور ضمن اشاره به اینکه این ایستگاه محل تلاقی خط یک و خط دو قطار شهری شیراز است، افزود: عملیات عمرانی ساخت ایستگاه قطار شهری میدان امام حسین (ع) با بیش از ۳۰ هزار متر مربع زیربنا به صورت دو طبقه در عمق ۳۰ متری سطح زمین بسیار فنی، دقیق و مشکل است. از این رو به تمام کارگران، مهندسان، مشاوران و ... حاضر در پروژه خداقوت می گویم.
براساس این گزارش، ایستگاه قطارشهری میدان امام حسین (ع) با حدود ۳۰ هزار متر مربع زیر بنا یک ایستگاه تبادلی و محل تلاقی خط یک و خط دو قطارشهری شیراز محسوب می شود. این ایستگاه با  ۳۰ متر عمق یکی از عمیق ترین ایستگاههای متروی شیراز است که در ۳ طبقه و به صورت سکو جزیره ای احداث شده و دارای ۶ مسیر ورودی و خروجی است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری شیراز

    منبع خبر

    شهرداری شیراز

    شهرداری شیراز یک شهرداری در شهر شیراز می باشد

      نظرات