مهندس مهدلو شهردار زرند در نشست بازآفرینی شهری : بازآفرینی شهری تاکید بر نوسازی بافت های فرسوده در شهرها دارد.

مهندس مهدلو شهردار زرند در نشست بازآفرینی شهری : بازآفرینی شهری تاکید بر نوسازی بافت های فرسوده در شهرها دارد.

نشست ستاد باز افرینی شهری زرند باحضور علی صادق زاده معاون فرماندار ،مهندس مهدلو شهردار زرند و حضور جمعی از مسولین ارشد ادارات در محل فرمانداری برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی شهرداری زرند در ابتدای این نشست علی صادق زاده معاون فرماندار زرند با اشاره به لزوم ساماندهی محلات ناکارآمد شهری همکاری همه دستگاههای اجرای را با شهرداری برای اجرای طرح ستاد باز افرینی ضروری دانست .

مهندس مهدلو شهردار زرند و دبیر ستاد بازآفرینی شهری

نیزبه نقش شهرداری در اجرای این طرح اشاره نمود و اظهار داشت در اجرای این طرح که یک.مقوله فرا بخشی می باشد همکاری همه جانبه ادارات را به یاری می طلبیم.

مهندس محمد رضا مهدلو تصریح کرد: برنامه بازآفرینی شهری مربوط به شناسائی محدوده های ناکارآمد که نیاز به برنامه ریزی و نوسازی در چهارچوب طرح های توسعه شهری می باشد تشکیل و در صورت وجود مغایرت با طرح جامع و تفصیلی شهر اصلاح و سپس به تصویب کمیسیون ماده ۵ شورای عالی خواهد رسید .

وی به مهمترین اهداف این طرح اشاره کرد و گفت: طرح بازآفرینی شهری تاکید بر نوسازی بافت های فرسوده در شهرها دارد واین طرح می تواند به بهبود زندگی مردم، ارتقای کیفیت، پایداری و رونق ساخت و سازها، ایجاد فرصت های شغلی و حفاظت پایدار و احیای میراث فرهنگی و تاریخی در این مناطق کمک شایانی نماید .

وی اهمیت به بافتهای فرسوده ،قدیمی و رفع مشکلات این مناطق را از مهمترین مواردی دانست که شهرداری ها را به سمت ساماندهی و بازآفرینی این بافت ها حرکت می دهد و اظهار داشت: بازآفرینی شهری سعی می کند بر اساس نیازهای شرایطی را فراهم کند که این بازسازی ها و نوسازی به دست بخش خصوصی توسط خود شهروندان انجام گیرد.

شایان ذکر است در ادامه این نشست سایر مسئولین به ارائه نظرات و دیدگاههای خود پرداختند .

[if gte mso ۹]> Normal ۰ false false false EN-US X-NONE AR-SA لینک اصل خبر در سایت شهرداری زرند

    منبع خبر

    شهرداری زرند

    شهرداری زرند یک شهرداری در شهر زرند می باشد

      نظرات