بستر مطالعه شهروندان در اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها فراهم شود/ سامانه های شورای شهر مشهد، فرصتی مناسب برای ارتباط آسان مردم

بستر مطالعه شهروندان در اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها فراهم شود/ سامانه های شورای شهر مشهد، فرصتی مناسب برای ارتباط آسان مردم

بستر مطالعه شهروندان در اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها فراهم شود/ سامانه های شورای شهر مشهد، فرصتی مناسب برای ارتباط آسان مردم

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، مجتبی بهاروند در حاشیه بازدید از غرفه روابط عمومی شورای شهر مشهد در پنجمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال و بیستمین نمایشگاه کتاب ضمن تقدیر از حضور پرشور شهروندان و برگزارکنندگان نمایشگاه، اظهارکرد: این حضور پررنگ نشان از علاقه مردم به حوزه کتاب و کتابخوانی دارد و لذا باید در جهت تقویت این مهم تلاش کنیم.

وی در ادامه با اشاره به نمایشگاه رسانه های دیجیتال، گفت: فضای مجازی، شبکه های اجتماعی و رسانه های مبتنی بر آن امروزه از جایگاه بسیار اساسی و عمیقی در میان مردم برخوردار هستند و همین امر سبب شده تا تاثیرگذاری قابل توجهی بر عموم جامعه داشته باشند.

بهاروند با بیان اینکه «مشهد، شهر هوشمند» یکی از شعارهای محوری شورای پنجم بوده و به آن تاکید داریم، افزود: پیرو همین موضوع سعی شده به منظور رفاه حال شهروندان عزیز و کاهش سفرهای درونشهری در هسته مرکزی شهر مشهد، با بهره‌گیری از اینترنت و فضای مجازی و از طریق سایت شورای شهر مشهد، ایشان نسبت به طرح مسائل و مشکلات و انتقادات خود نسبت به مدیریت شهری اقدام کنند.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر مشهد گفت: شهروندان مطمئن باشند که نسبت به تمامی موارد مطروحه در این سامانه در اسرع وقت پاسخ‌ مقتضی داده خواهد شد و هیچ موضوعی بدون جواب باقی نخواهد ماند.

بهاروند با بیان اینکه یکی از وظایف شوراهای شهر، نظارت به مجموعه مدیریت شهری است، تصریح کرد: از شهروندان تقاضا داریم با انتقادات و پیشنهادات خود، یاری‌رسانی اعضای شورا باشند تا بعد نظارتی با دقت بیشتری انجام شود و رضایت روزافزون شهروندان را شاهد باشیم.

وی از اهمیت نظرات مردم برای بهبود تصمیم‌گیری های شورای شهر گفت و در این خصوص اظهارکرد: کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورا در کنار سایر کمیسیون‌ها، پیوسته این مهم را مدنظر خود داشته و نظرسنجی از مردم و ذی‌نفعان هر موضوعی را در تصمیمات خود اثر داده است؛ پیرو همین رویکرد، تاکنون جلسات متعددی با اقشار مختلف همچون رانندگان تاکسی، اتوبوسرانان، جامعه معلولین، نابینایان، تشکل های دوچرخه سوار و ... برگزار کرده‌ایم.

بهاروند در ادامه به مقوله مطالعه پرداخت و در این خصوص خاطرنشان کرد: تاکنون طرح های مختلفی برای افزایش سرانه مطالعه شهروندان اجرایی شده که آخرین آن، ایجاد بستری برای مطالعه شهروندان در مترو بوده است تا از زمان خود حداکثر استفاده را داشته باشند.

وی افزود: امیدواریم این بستر در سایر سازمان های زیرمجموعه شهرداری مشهد، اعم از تاکسیرانی و اتوبوسرانی نیز اجرایی شود؛ امیدواریم با کمک سایر بخش های مرتبط روز به روز شاهد افزایش سرانه مطالعه شهروندان باشیم.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر مشهد

    منبع خبر

    شورای شهر مشهد

    شورای شهر مشهد یک شورای شهر در شهر مشهد می باشد

      نظرات