پارک ملی چهل بازه، بهترین پهنه سبز برای احداث باغ کتاب/ کاربری ...

پارک ملی چهل بازه، بهترین پهنه سبز برای احداث باغ کتاب/ کاربری ...

پارک ملی چهل بازه، بهترین پهنه سبز برای احداث باغ کتاب/ کاربری فرهنگی، فقیرترین کاربری محقق شده در طرح‌های جامع شهر مشهد است

رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای پنجم شهر مشهد گفت: به دنبال تصویب طرح پیشنهادی برای راه‌اندازی باغ کتاب در مشهد، پارک ملی چهل بازه را بهترین عرصه و پهنه سبز برای راه‌اندازی این مکان می‌دانم.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدهادی مهدی‌نیا در پاسخ به سئوال خبرنگار ما درباره علت ارائه طرح راه‌اندازی باغ کتاب در شهر، اظهار داشت: اگر ما به سرانه‌های کاربری‌های خدماتی شهر مشهد در طرح‌های جامع گذشته تا به امروز بنگریم تا ببینیم که چه میزان از این کاربری‌ها محقق شده است، تقریبا در بیش از ۴۰ سالی که از این طرح‌ها گذشته است، یکی از فقیرترین کاربری‌های محقق شده، کاربری فرهنگی‌می‌باشد.
وی افزود: کاربری‌های خدماتی مخصوصا فرهنگی، ذاتا و ماهیتا، بدلیل اینکه انتفاع در آنها وجود ندارد لذا تحقق یافتگی آن توسط دولت کار مشکلی می‌باشد.
مهدی‌نیا خاطرنشان ساخت: ما باید ترکیبی از کاربری‌های تفریحی، اوقات فراغت ، سبز و فرهنگی را با عنوان کاربری‌های مختلط ایجاد کنیم تا همزمان با اینکه مردم برای سپری کردن اوقات فراغت خود در فضای سبز و باز پارکی، مراجعه می‌کنند، تم و رویکرد فرهنگی هم بر این مکان‌ها غالب باشد.
وی ادامه داد: یکی از این عناصری که این تجربه را برای ما فراهم می‌سازد و تجربه آن نیز در کشور موجود است، راه‌اندازی باغ کتاب می‌باشد، مجموعه‌ای ترکیب شده از فعالیت‌های اوقات فراغت، تفریحی و فرهنگی که در یک پهنه سبز واقع شده است.
رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد اذعان داشت: بنده وجود چنین مرکزی را در مشهد یک ضرورت قلمداد می‌کردم لذا طرح راه‌اندازی باغ کتاب را نوشته و با امضای چند تن از اعضای شورای شهر، به گذر از مسیر کارگروه‌ها و کمیسیون‌ها، به صحن علنی ارائه نمودیم که تصویب شد.
مهدی‌‌نیا اضافه کرد: امیدوارم با جدیتی که شهرداری مشهد دارد و خلاءی که در این زمینه در شهر مشهد مشهود است، با استفاده از منابع شهرداری و سرمایه‌ها و توان بخش خصوصی، بتوانیم باغ کتاب را در بهترین عرصه موجود که به نظر بنده، محدوده پارک ملی چهل بازه می‌باشد، به زودی اجرایی نماییم.
احمد پورمفردی

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات