حمایت های شورای شهر مشهد از معلولان استمرار خواهد داشت

حمایت های شورای شهر مشهد از معلولان استمرار خواهد داشت

حمایت های شورای شهر مشهد از معلولان استمرار خواهد داشت

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، محمدرضا حیدری در حاشیه بازدید از نمایشگاه آثار نقاشی هنرمندان معلول مشهد که با عنوان «فروغ زندگی» در محل نگارخانه شهر برپا شده است، به گفتگو با خبرنگاران پرداخت و ضمن تبریک و گرامیداشت هفته معلولین، اظهارکرد: بسیار خرسندیم که با مشارکت مدیریت شهری آثار زیبا، ارزشمند و فاخر تعدادی از شهروندان هنرمند معلول مشهدی در این نمایشگاه عرضه شده است؛ همشهریانی که علی‌رغم برخی محدودیت‌های جسمی و حرکتی، آثار نفیسی خلق کرده‌اند.

حیدری حضور در نمایشگاه های اینچنینی را یکی از وظایف همگان برشمرد و گفت: این نقاشی‌های زیبا نشان‌دهنده عزم، اراده و همت والای افراد معلول است و ظرافت آنها به نحوی بوده که گویی انسانی بدون هیچ محدودیت، آنها را به تصویر کشیده است.

وی از تمامی شهروندان مشهدی خواست تا به منظور تقویت و تداوم فعالیت این هنرمندان و بهره‌گیری از کارهای هنری و مشارکت در خرید آنها که سبب ایجاد روحیه‌ای تازه در ضمیر ایشان می‌شود، از نمایشگاه بازدید نمایند.

رئیس شورای شهر مشهدمقدس با بیان اینکه صاحبان آثار ارائه شده در نمایشگاه خواستار افزایش زمان فعالیت این مجموعه بودند، افزود: پیرو همین درخواست، مقرر شد درب های این نمایشگاه که تا ۱۴ آذرماه برپاست، همه روزه از ساعت ۹ الی ۱۳ و همچنین ۱۷ الی ۲۱ به روی علاقه‌مندان باز باشد؛ شایان ذکر است، روز دوازدهم آذرماه، همزمان با روز جهانی معلولین، نمایشگاه به صورت یکسره فعالیت خواهد نمود.

حیدری خاطرنشان کرد: بدون شک این نمایشگاه به مثابه یک کلاس تقویت عزم و اراده برای تمامی شهروندان است و از همه عزیزان برای بازدید از این نمایشگاه دعوت می‌کنم.

وی در ادامه به ارتباط شورای پنجم شهر مشهد با اداره کل بهزیستی استان خراسان رضوی اشاره کرد و در این خصوص گفت: مدیریت شهری مشهد در دوره جدید خود، پیوسته در تعامل با جامعه معلولین بوده و از ایشان حمایت نموده است؛ پیرامون موضوع مناسب‌سازی فضای شهری برای تردد کم‌توانان و ناتوانان اقدامات بسیار خوبی در سطح شهر از سوی شهرداری آغاز شده است.

حیدری با بیان اینکه سال جاری ۱۰ میلیاردریال اعتبار برای سرویس‌دهی به دانش‌آموزان استثنایی از سوی شورای شهر مشهد به تصویب رسید، افزود: در سایر حوزه‌ها همچون حوزه فرهنگی، ورزشی و ... نیز در حد توان حمایت کرده‌ایم و این رویکرد تداوم خواهد داشت.

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر مشهد

    منبع خبر

    شورای شهر مشهد

    شورای شهر مشهد یک شورای شهر در شهر مشهد می باشد

      نظرات