فاز نخست طرح ساماندهی دستفرشان اول دی ماه سالجاری اجرا می شود

فاز نخست طرح ساماندهی دستفرشان اول دی ماه سالجاری اجرا می شود

شهردار سنندج از آغاز اجرای فاز نخست طرح ساماندهی دستفروشان از اول دی ماه سالجاری خبر داد و گفت: در فاز نخست این طرح تمامی دستفروشان خیابان فرودسی در قالب روز بازار و شب بازار ساماندهی می شوند.

به گزارش ارتباطات و امور بین الملل شهرداری سنندج: طرح ساماندهی دستفروشان از اول دی ماه سالجاری اجرا خواهد شد.

شهردار سنندج اظهار داشت: وجود دستفروشان در معابر هسته مرکزی یکی از مهم ترین مشکلات سطح شهر است که سالها باعث ایجاد ترافیک، آشفتگی بصری و نارضایتی شهروندان شده است.

مهندس حشمت اله صیدی بیان کرد: یکی از برنامه شهرداری و شورای اسلامی شهر در این دوره که با جدیت و برنامه ریزی اصولی در جهت عملیاتی نمودن آن بودیم اجرای طرح ساماندهی دستفروشان بود.

وی گفت: معاونت خدمات شهری و سازمان ساماندهی مشاغل شهری این شهرداری با انجام مطالعات کارشناسی ودر جلسات مستمردرسالجاری کلیات طرح ساماندهی دستفرشان را تدوین و در صحن شورای شهر هم اجرای این طرح به تصویب رسید.

مهندس صیدی با بیان اینکه برخورد قهری با دستفروشان تنها پاک کردن صورت مسئله است گفت: جلسات متعددی با دستفروشان هم برگزار شد و تمام سعی  مجموعه شهرداری هم بر اجرای طرح ساماندهی دستفرشان با حفظ  شان و کرامت آنها است

وی عنوان کرد: در راستای اجرای این  طرح دستفروشان در قالب روز بازار و شب بازار ساماندهی می شوند که برای برپایی این بازارها مجوزات لازم از دستگاههای مرتبط و ذیربط هم اخذ شده است.

شهردار سنندج از آغاز فازنخست اجرای طرح ساماندهی دستفروشان از اول دی ماه سالجاری خبر داد و گفت: در فاز نخست اجرای این طرح دستفروشان خیابان فردوسی در قالب روز بازار و شب بازار ساماندهی می شوند.

مهندس صیدی اعلام کرد: براساس مجوزات صادر شده پارک دیدگاه بعنوان اولین روز بازار برای دستفروشان تعیین شده که هر روز از ساعت ۹ صبح الی ۱۷ عصر دستفروشان می توانند در این مکان اقدام به فروش اقلام خود نمایند.

وی افزود: میدان آزادی تا سه راهی بلوار برادران شهید نمکی هم برای برپایی شب بازار تعیین شد و با مسدود شدن این مسیر هر روز از ساعت۱۷ الی ۲۴ شب دستفروشان  می توانند در معبر سواره رو اقدام به دستفروشی کنند.

مهندس صیدی تصریح کرد: با یکی از پیمانکاران که در این زمینه سابقه اجرای این طرح را دارد قرارداد عقد شده و این پیمانکار موظف به اجرای دقیق این طرح است.

وی گفت: در راستای مدیریت و کنترل بهتر روز بازار و شب بازار اپلیکیشنی تهیه شده که تمامی اطلاعات دستفروشان در آن وارد شده و شهروندان هم می توانند با نصب این اپلیکیشن انتقادات و پیشنهادات خود را در خصوص نحوه مدیریت این بازار ارائه نمایند.

مهندس صیدی عنوان کرد: پس از اجرای موفق ساماندهی دستفروشان خیابان فردوسی نسبت به ساماندهی دیگر دستفروشان خیابان های اصلی سطح شهر هم اقدام خواهد شد.

شهردار سنندج اجرای موفق این طرح را در گرو مشارکت تمام شهروندان و دستفروشان دانست و گفت: باید دیگر دستگاههای ذیربط هم در راستای اجرای بهتر این طرح همکاری لازم را با شهرداری داشته باشند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری سنندج

    منبع خبر

    شهرداری سنندج

    شهرداری سنندج یک شهرداری در شهر سنندج می باشد

      نظرات