جمع آوری بیش از ۳۰۰۰ متر دام از دریاچه زاینده رود

جمع آوری بیش از ۳۰۰۰ متر دام از دریاچه زاینده رود

به گزارش"پارما" از دفتر نمایندگی حفاظت محیط زیست شهرستان چادگان، محیط بانان این اداره طی گشت وکنترل ، نور کشی و قلاب کشی از تمام قسمت های دریاچه سدزاینده رود ( منطقه حفاظت شده دالانکوه و سد زاینده رود) در شب و روز گذشته ، با قایق موتوری سازمانی بیش از ۳۰۰۰ متر دام از قسمت های مختلف دریاچه جمع آوری و به پاسگاه محیط زیست چادگان منتقل کردند.

گشت و کنترل و قلاب کشی از تمام قسمت های دریاچه به عمل آمد. با توجه به اینکه گشت بصورت شبانه و به وسیله قایق موتوری انجام می گیرد و همچنین سرمای هوا ، متخلفین در محل حضور ندارند و در صورت حضور به محض شنیدن صدای قایق موتوری اقدام به فرار کرده و متواری می شوند. همچنین تعدادی از ادوات صید که از متخلفین در سواحل دریاچه بجا مانده بود نیز جمع آوری و به پاسگاه محیط بانی چادگان منتقل شدند .

لازم به ذکر است با توجه به ثابت نبودن و پایین رفتن سطح آب دریاچه ، گاهاً جزایر بطور کامل از سطح آب خارج نشده اند و در تاریکی شب( حتی با وجود نور پرژکتور هم قابل مشاهده و تشخیص نیستند) ، امکان برخورد قایق با این جزیره ها وجود دارد که این موضوع گشت های شبانه را با خطرات بسیاری همراه می کند.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات