بررسی طرح «مشهد، شهر دوست‌دار کودک» تا ۱۰ روز آینده در صحن علنی شورا

بررسی طرح «مشهد، شهر دوست‌دار کودک» تا ۱۰ روز آینده در صحن علنی شورا

بررسی طرح «مشهد، شهر دوست‌دار کودک» تا ۱۰ روز آینده در صحن علنی شورا

رییس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد از بررسی طرح «مشهد، شهر دوست‌دار کودک» تا ۱۰ روز آینده در صحن علنی شورا خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سیدمحسن حسینی پویا در جلسه بررسی «مشهد؛ شهر دوست دار کودک» و «مشهد؛ شهر دوست دار معلولان» که با حضور نماینده ویژه یونیسف در ایران در محل سالن جلسات شورای شهر برگزار شد، اظهار کرد: شورا و شهرداری مشهد در طی یک سال اخیر توجه بسیار زیادی به موضوع حقوق شهرنشینی و شهروندی داشته‌اند و تدوین منشور حقوق شهرنشینی نیز در همین راستا بوده است.
وی با اشاره به اولویت‌بندی گروه‌های ویژه از جمله کودکان و معلولان در این موضوع ادامه داد: موضوع «مشهد؛ شهر دوست‌دار کودک» ۲ روز پیش در کمیسیون‌های ویژه بررسی شد و تا ۱۰ روز آینده برای تصویب نهایی به صحن علنی شورا می‌رود و پس از آن برای عملیاتی شدن به شهرداری ابلاغ خواهد شد.
رییس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: این اقدامات مدیریت شهری مشهد در راستای تعهد دولت جمهوری اسلامی ایران به صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) انجام می‌شود.
وی با اشاره به دستورالعمل اخیر وزارت کشور در این زمینه متذکرشد: این دستورالعمل نیز اتفاق بسیار خوبی است که می‌تواند کمک بسیار شایانی را به حوزه حمایت از کودکان داشته باشد.
حسینی پویا با بیان این که ترجمه ای از طرح «مشهد؛ شهر دوست دار کودک» در اختیار نماینده ویژه یونیسف در ایران خواهد گرفت، افزود: به دنبال این هستیم تا فقر مادی و فرهنگی کودکان را کاهش و آگاهی عمومی شهروندان در این زمینه را افزایش دهیم.
وی با اشاره به لزوم پیگیری موضوع ازدواج کودکان که در حال حاضر در شهر مشهد افزایش پیدا کرده است، تصریح کرد: در همین راستا همایشی نیز در اسفندماه امسال با موضوع کودک همسری در شهر مشهد برگزار خواهد شد تا راهکارهای لازم برای برون رفت از این مشکل بحث و بررسی شود.
رئیس کمیسیون حقوقی شورای اسلامی شهر مشهد به وجود بیش از ۳۰۰ هزار تبعه افغانی در شهر مشهد، خاطرنشان کرد: مبارزه با خشونت علیه کودکان، رفع تبعیض میان این قشر و در نظر گرفتن اماکن و مدارس مناسب برای این گروه سنی از دیگر موضوعاتی است که در طرح «مشهد؛ شهر دوست دار کودک» به آن اهتمام شده است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات